panatinaikos

Košarkaši Pannatinaikosa pobijedili su Fenerbahče rezultatom 91:87 u okviru drugog kola Evrolige. Najefikasniji pojedinac na meču bio je Nemanja Nedović sa 20 poena.

Za nijansu bolje u utakmicu su ušli domaći košarkaši koji su sredinom prve četvrtine vodili sa 13:8. Nakon toga uslijedila je serija od 9:0 izabranika Aleksandra Đorđevića, a dionica je završena poenom prednosti za Fenerbahče (21:20).

U drugoj četvrtini viđena je najveća razlika na ovoj utakmici u korist gostiju, kada je bilo +9 (45:36). Na poluvrijeme se otišlo sa poenom razlike za turski tim.

U nastavku obje ekipe igrale su tvrdo, a blagu prednost tokom cijele treće dionice imali su gosti, da bi se četvrtina završila trojkom Akila Polonare (67:64).

Finiš utakmice bio je veoma uzbudljiv. Imali su gosti prednost od 87:82, ali onda do kraja utakmice nisu uspjeli ubaciti koš.

Ni tu nije bio kraj, jer i pored loše realizacije napravili su dva nesportska faula, a precizni sa linije za slobodna bacanja bili su domaći košarkaši koji su oberučke prihvatili ovaj poklon i došli do prve pobjede u Evroligi ove sezone.

Utakmica je završila rezultatom 91:87 za Panatinaikos.

Panatinaikos, Samoubistvo Fenerbahčea u Atini, Panatinaikos u finišu ukrao pobjedu

PANATINAIKOS – FENERBAHČE 91:87 (20:21, 25:25, 19:21, 27:20)

PANATINAIKOS: Peri 9, Mekon 13, Papajanis 2, Papapetru 14, Kaselakis 0, Vajt 12, Flojd 8, Nedović 20, Evans 7, Mancukas 0, Sent-Ros 6.

FENERBAHČE: Hazer 0, Šajok 0, Mahmutoglu 0, Dekolo 16, Henri 12, Pjer 10, Bartel 0, Gudurić 8, Veseli 18, Buker 14, Polonara 9.

U narednoj utakmici Panatinaikos igra protiv Baskonije, dok Fenerbahče igra protiv Albe u Berlinu.