Prvi četvrtfinalni duel fajnal ejta košarkaške Lige šampiona između Nižnjeg Novgoroda i Saragose pripao je španskom predstavniku rezultatom 86:78 (23:28, 18:14, 25:16, 20:20).

Prije samog početka meča Nižnji Novgorod vidio je svoju šansu u činjenici da su upravo oni domaćini završnice FIBA Lige šampiona, ali španska Saragosa na kraju je opravdala ulogu favorita na krilima bivšeg igrača Crvene zvezde, Dilana Enisa

Već na samom startu, upravo prednost domaćeg terena i poznavanje “Nagorni Arene” pomoglo je košarkašima Nižnji Novgoroda da sjajnim šutem Sergeja Torpova, Andreja Voronceviča i Evgenija Baburina dođu do prednosti 14:7.

Probudili su se u nastavku meča Rodrigo San Migel i Dilan Enis, pa je Saragosa vratila utakmicu u rezultatski egal, ali nakon uvodnih deset minuta domaći sastav imao je prednost 28:23.

U drugoj četvrtini dugo vremena je ruski tim imao prednost od osam poena viška (33:25), a nakon što smo imali priliku vidjeti festival promašaja u završnici prvog poluvremena konačni su košarkaši oba tima počeli pogađati.

Na jednoj strani Kejsi Šepard održavao je vođstvo domaćih, a Elijas Heris trojkom uz zvuk sirene stavio je tačku na prvi dio utakmice, te je Nižnji Novgorod put svlačionice na petnaestominutnu pauzu otišao minimalnom prednošću (42:41).

Veliki odmor je mnogo više prijao španskom sastavu Saragose, o čemu svjedoči i rezultatski preokret viđen u trećoj četvrtini. Razigrao se Nikolas Brusino, a veliku podršku pružio je i Džejkob Vili, pa je semafor sada pokazivao 60:53 u korist tima iz Španije.

U samom završetku trećeg perioda desila se identična stvar kao u prethodnog kvartalu, samo što je ovaj put koš uz zvuk sirene postigao Enis, pa je pred odlučujućih deset minuta Saragosa vodila 66:58.

Pokušavali su na sve načine domaćini i organizatori fajnal ejta FIBA Lige šampiona meč uvesti u neizvjesnu završnicu, što im je u jednom trenutku i polazilo za rukom, ali poslije “kiše slobodnih bacanja” u posljednjoj minuti utakmice Saragosa je trijumfovala rezultatom 86:78.

Najbolji pojedinac u pobjedničkom sastavu bio je sjajni Dilan Enis ubacivši 26 poena uz pet skokova i četiri asistencije, dok mu je najveću podršku pružio Elijas Heris koji je “brojao” do 17.

U poraženom sastavu bolji od saigrača bio je iskusni Andrej Voroncevič sa 17 poena, četiri skoka i tri uspješna dodavanja, ali njegova partija nije urodila plodom u vidu trijumfa.