, Seltiksi poveli protiv Filadelfije

Boston Seltiksi pobijedili su Filadelfija Seventisikserse u neizvjesnoj utakmici razultatom 109:101 i na taj način poveli sa 1:0 u seriji.

U prvoj četvrtini igrale su se jake odbrane sa dosta faulova i slobodnih bacanja. Ni jedna ekipa nije uspjela da napravi prednost veću od šest poena. Na kraju četvrtine Filadelfija je imala minimalno vođstvo od 26:25.

U drugom periodu timovi su se smjenjivali u vođstu, sve do trenutka kada Boston pravi seriju 7:0 i dolazi do osjetnije prednosti. U ovom dijelu igre blistao je Džeson Tejtum koji je postigao 15 poena i samim tim ima najveće zasluge što je njegov tim imao pozitivan rezultat na poluvremenu, 55:49.

Seltiksi su u trećem dijelu održavali prednost, u jednom trenutku ta prednost je iznosila i maksimalnih plus 11 (70:59). Međutim, u posljednje četiri minute igrači Filadelfije prave veliku seriju od 13:0 i ulaze u posljednju dionicu sa prednošću od četiri poena.

Četvrta četvrtina se igrala oprezno sa obje strane, ekipe su pojačale odbrane tako da smo mogi vidjeti veliki broj slobodnih bacanja. Siksersi su u jednom trenutku prišli na minus tri, ali igrači Bostona su bili pribrani sa linije slobodnih bacanja, tako da su pogocima Tejtuma i Kembe Vokera potvrdili pobjedu za konačnih 109:101.

U pobjedničkom sastavu istakli su se Džejson Tejtum (32p, 13 sk) i Džejlen Braun (29p), dok je Kemba Voker postigao 19 poena. U Filadelfiji najbolji je bio Džoel Embid sa dabl-dablom (26 poena, 16 skokova).

Naredni meč ove serije igra se u četvrtak u ranim jutarnjim časovima, a ponovo će Boston biti nominalni domaćin.