Senzacija na otvaranju Evropskog prvenstva: Holandija šokirala Mađarsku pred 20,000 ljudi

Rukometna reprezentacija Holandije priredila je veliko iznenađenje u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva pošto je večeras savladala favorizovanu selekciju Mađarske sa 31:28.

Holandiju je do pobjede predvodio sjajni Kai Smits sa 10 golova, a pratio ga je Dani Baijens sa šest. Kod poraženog sastava devet golova je postigao Mate Lekai, a Ričard Bodo je upisao šest pogodaka.

Holandija je vodila tokom cijelog dijela susreta, a Mađari su, kako se ispostavilo, kasno proigrali. Pokušali su u finišu da izbjegnu poraz, stigli do 28:28, ali snage za više nije bilo te su na kraju poraženi.

Mađari su jedini put poveli na samom početku nakon čega su Holanđani preuzeli inicijativu i polako povećavali prednost. Kej Smits je bio veoma raspoložen za igru te je prevashodno zahvaljujući njemu Holandija povela sa 9:4.

Održavali su Holanđani pet golova razlike, u tome trenutku djelovali su kao konkretnija ekipa koja zna šta hoće te je bilo jasno da favoritima neće biti nimalo lako.

U finišu prvog dijela je situaciju Mađarske golom djelimično popravio Benče Banhidi pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 13:9.

Drugo poluvrijeme počelo je serijom Mađarske od 2:0, ali su se sjajni Holanđani brzo vratili na pravi kolosijek i stigli do vođstva 18:14, a ta četiri gola održavali su u narednih nekoliko minuta.

Mađarska reprezentacija uspjela je da stigne na 20:18, a onda je opet uslijedio period igre u kom su obje ekipe bile vrlo sigurne te iskorištavale napade, a prednost je mahom ostajala ista.

Smits se opet razbudio te postigao dva bitna gola i Holandija je 10 minuta prije kraja vodila 25:22. Ričard Bodo je smanjio na 25:23, a potom je tri gola razlike vratio Lukas Stajns.

holandija madarska 1

Sjajni Bodo je sa dva vezana nova gola rezultat smanjio na 26:25, a na suprotnoj strani je bio precizan Bobi Šagen.

Mađari su uspjeli da dođu na 28:28 na opštu erupciju oduševljenja 20 hiljada navijača, ali je potom prednost Holanđanima vratio Džefri Bumhauver, a pitanje pobjednika riješio je Samir Benghanem. Konačan rezultat 31:28 postavio je Dani Baijens.

Holandija će u narednom kolu igrati protiv Islanda, a Mađarska protiv Portugala.

Holandija: Ravensbergen 9, Šelekens 1, Ten Verden 1, Šonaker 2, Stavast 3, Stajns 1, Benghamen 3, Šagen 3, Bumhauver 1, Smits 10

Mađarska: Šekeli 9, Topić 1, Boka 1, Mate 6, Rodrigez 3, Banhidi 2, Lekai 9, Hanuš 1