Simultanka Nenadića u finišu dovoljna za trijumf FMP-a protiv Borca

U posljednjoj utakmici petog kola ABA lige, FMP je na svom parketu savladao čačanski Borac rezultatom 93:87 (27:22, 20:25, 29:24, 17:16).

FMP je bolje otvorio utakmicu i poveo sa 11:3, pa je trener gostiju Marko Marinović pozvao minutu odmora. Mladi stručnjak je bio izuzetno ljut na svoje igrače, a oni su pokazali reakciju nakon tajm-auta i do kraja četvrtine su spustili zaostatak na pet poena (27:22). Malo po malo, Čačani su skidali “minus” tokom čitave druge dionice, da bi se na veliki odmor otišlo pri potpunom egalu (47:47).

Borac je bio raspoloženiji početkom drugog poluvremena kada su stigli do svojih +5 (57:52), ali na krilima Filipa Čovića FMP preokreće rezultat. Domaći su na startu posljednjeg kvartala imali +9 (80:71), međutim nakon još jednog tajm-auta trenera Marinovića, Čačani su ponovo proigrali i serijom 11:0 stigli do novo vođstva (82:80). Na apsolutni isti način je odgovorila domaća ekipa, a njihovu 11:0 seriju je predvodio Nemanja Nenadić. Borac nije imao snage za još jedan povratak, pa su na kraju bodovi ostali u Železniku.

Marko Radonjić je sa 23 poena bio najefikasniji pojedinac meča, dok su se kod Borca istakli Brajs Džons i Radovan Đoković sa po 15 poena.

U narednom kolu, FMP će ponovo igrati na svom parketu jer će u Železniku gostovati Cedevita Olimpija, dok u Čačak stiže Mega.