U okviru šestog kola Lige Bosne i Hercegovine, Široki Brijeg je na domaćem parketu savladao Čelik rezultatom 95:81. Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Josip Bilinovac i Luka Božić sa po 23 poena , dok se kod gostiju istakao Milivoje Božović sa postignutih 28 poena.

Gledali smo veoma efikasnu prvu četvrtinu. Domaći su odlično otvori meč poenima Ive Ćavara. Nedugo nakon toga je Mateo Čolak pogodio trojku, a Mate Vucić sa dva poena povisio na 7:0.

Uzvratio je Haris Ćurevac šetem za tri poena, a odmah u narednom napadu je isto to uradio i Ćavar s druge strane. Na nešto više od četiri i po minuta do kraja prve dionice, uspjeli su gosti da se vrate u igru i dođu do izjednačenja poenima Milivoja Božovića

Do samog finiša smo gledali izjednačenu utakmicu, a onda su se domaći ponovo ”odlijepili” na samom kraju serijom od osam poena, da bi na kraju prve dionice rezultat glasio 33:25 za Široki Brijeg.

Široki Brijeg, Široki Brijeg u finišu prelomio meč i slavio protiv Čelika

U drugom kvartalu su gosti iz Zenice uspostavili ritam utakmice, te su vrlo brzo stigli do izjednačenja preko Nedima Buze, koji se raspucao sa dvoje pogođene dvojke, te jednom trojkom i tako doveo svoj tim na samo poen zaostatka.

Na tri minuta do kraja prvog poluvremena su gosti serijom od osam uzastopnih poena došli do +7 (48:41), ali su i domaći odgovorili istom mjerom i preokrenuli rezultat, te se na poluvrijeme otišlo vođstvom domaćeg tima sa 51:50.

Drugo poluvrijeme je za goste trojkom otvorio sjajni Božović, a u naredna četiri minuta domaći tim je postigao devet uzastopnih poena, dok gostima iz Zenice odličnom odbranom nisu dozvolili niti jedan poen.

Nastavili su oni sa odličnom igrom, a trojkom Josipa Bilinovca su u jednom momentu došli i na +10, da bi do kraja treće dionice održali prednost i u odlučujući kvartal ušli sa prednošću od sedam poena (74:67).

Odličan je bio Majkl Skot u posljednjoj dionici, koji je sa sedam vezanih poena donio Širokom Brijegu +11 (81:69), ali su i gosti na krilima Buze i Božovića sjajno odgovorili i prišli na tri poena zaostatka.

Međutim, sjajnom odbranom Širokog Brijega u posljednja dva i po minuta, kada protivnicima nisu dozvolili niti jedan poen, uspjeli su na kraju da slave rezultatom 95:81.

Širokom Brijegu je ovo peta pobjeda u šest odigranih kola, dok je Čelik zabilježio četvrti poraz sa utakmicom manje.

ŠIROKI BRIJEG – ČELIK 95:81 (33:25, 18:25, 23:17, 21:14)

Široki Brijeg: Ivanov 8, Vucić 14, Bilinovac 23, Čolak 8, Ćavar 6, Skot 11, Kučan 0, Miletić 0, Galić 0, Božić 23, Damjanović 2, Vujanović 0

Čelik: Dedajić 6, Ćurevac 9, Čerkezović 8, Buza 21, Božović 28, Merdanović 0, Podojak 6, Martinović 0, Simanić 3

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.