Široki poražen od Zlatibora u drugom kolu Druge ABA lige

U okviru drugog kola Druge ABA lige, Zlatibor je savladao Široki rezultatom 88:80 (18:20, 13:23, 28:16, 29:21).

Široki je bolje otvorio meč i na samom početku poveo sa 4:0 poenima Lovre Buljevića i Rašona Dejvisa. Zlatibor je uzvratio trojkom Petra Vorkapića, a poslije nekoliko minuta igre je došao i do vođstva. Ipak, bosanskohercegovački predstavnik je do kraja prvog perioda ponovo zaigrao nešto bolje i rezultat je poslije prvih deset minuta glasio 20:18 u njihovu korist.

U drugom periodu, Široki je pojačao tempo i poenima Mate Mandića se odvojio na dvocifrenu razliku poslije sedam i po minuta igre. Buljević je svojim poenima dodatno povisio prednost na maksimalnih +14 (40:26), a na veliki odmor se otišlo sa 43:31 za izabranike Damira Vujanovića.

U trećem kvartalu, momentum je vrlo brzo prešao na stranu Zlatibora. Domaćini turnira su preko Bojana Stanojevića i Dušana Kutlešića napravili seriju od 5:0, zatim su nastavili postepeno dolaziti do rezultatskog egala, a poenima Nemanje Protića na četiri minuta do kraja ovog perioda su i poveli sa 53:51. U posljednju četvrtinu se ušlo rezultatom 59:59.

Završna dionica je pripala izabranicima Strajina Nedovića. Široki nije imao raspoloženih pojedinaca u napadu, pa su napade uglavnom riješavali Dejvis i Dario Drežnjak, ali to nije bilo dovoljno. Nakon šeste trojke Dragoslava Papića za 81:75 na tri minuta do kraja, uslijedila je sjajna ukradena lopta Kutlešića za nove poene i tu se utakmica prelomila. Konačan rezultat je glasio 88:80 za Zlatibor.

U pobjedničkim redovima, najefikasniji je bio Papić sa 20, a pratio ga je Kutlešić sa 16 poena, dok su kod Širokog prednjačili Dejvis i Drežnjak sa 26, odnosno 25 postignutih poena.

Zlatibor u narednom kolu igra protiv banjalučkog Borca, a protivnik Širokog će biti MZT.