Široki posrnuo u četvrtoj četvrtini protiv Mladosti i drastično smanjio šanse za prolazak u plej-of

U 12. kolu Druge ABA lige, Mladost je nakon velikog preokreta pobijedila Široki rezultatom 83:76 (22:20, 18:20, 16:26, 27:10).

Prva četvrtina utakmice na Zlatiboru se igrala uglavnom koš za koš. Mladost je samo u jednom trenutku otišla na +5 (15:10) poslije trojke Treja Dreksela, ali Dario Drežnjak i Jure Zubac su se pobrinuli da do kraja prvog perioda Široki smanji zaostatak, te je nakon 10 minuta košarke na semaforu pisalo 22:20 za zemunski tim.

Drugi kvartal je protekao dosta slično kao i prvi. Izabranici Dragana Jakovljevića su u prvom dijelu četvrtine bili bolji i nakon pogodaka sa linije slobodnih bacanja Stefana Gomboa otišli su na +6 (35:29). Odgovorio je Široki serijom 7:0 za preokret rezultata, a na veliki odmor se otišlo u potpunom egalu (40:40).

Treća četvrtina je u potpunosti pripala Širokom. Drežnjak i Zubac su bili nezaustavljivi u uvodnim minutama drugog poluvremena, a kada je Mate Mandić pogodio trojku, tim Damira Vujanovića je došao do prve dvocifrene prednosti (54:44). Do kraja perioda, Širokobriježani su održali stečenu prednost (66:56) i sa +10 ušli u posljednji kvartal.

Mladost se nije predala ni nakon dvocifrenog zaostatka i na krilima Dreksela i Sanija Aranitovića prvo su spustili minus na pet poena (68:63), da bi onda Dušan Tanasković i Kvamejn Mičel potpuno poravnali rezultat (70:70). Nastavio je Široki da posrće, a Mičel je sa pet uzastopnih poena odveo svoj tim na nedostižnih 80:74. Na kraju, bilo je 83:76 za zemunski tim.

Gombo sa 16 i Mičel sa 15 poena su bili najzaslužniji za preokret Mladosti, dok je u poraženoj ekipi bolji od ostalih bio Drežnjak sa 17 poena.

U posljednjem kolu regularnog dijela sezone u Drugoj ABA ligi, Široki igra protiv Sparsa, a Mladost će ukrstiti koplja sa banjalučkim Borcem.