U okviru sedmog kola Lige BiH, Široki je u Sarajevu savladao Bosnu sa 109:77. Kod pobjednika, fantastičnu partiju je pružio Luka Božić, koji je meč završio sa 37 poena, osam asistencija i šest skokova.

Nakon sedam rundi u domaćem šampionatu, Širokobriježani su stigli do šestog trijumfa, a “Studenti” su upisali peti poraz i ostali na jednoj pobjedi.

Poznato je da je Bosna u nezavidnom položaju, pošto ih je nedavno napustio još jedan košarkaš, Nedžad Muratović. Domaćini su na ovom duelu imali samo pet igrača u rotaciji, te nisu imali nikakve šanse da ugroze protivnika, kod koga nije bilo Majka Skota.

Božić, Široki ubjedljiv protiv Bosne za koju je nastupilo samo pet igrača, monstruozna partija Luke Božića

U prvoj četvrtini, i jedni i drugi su bili dosta efikasni, mada je Široki ipak prednjačio. Luka Božić je od samog starta pokazao da će biti izuzetno raspoložen, pa je najviše zahvaljujući njemu gostujuća ekipa na polovini perioda imala minimalnu prednost (17:16).

Kapiten Josip Bilinovac je pridodao svoju uspješnu realizaciju, a gosti su potom kreirali bolji ritam i na prvu pauzu otišli sa +9 (33:24).

Božić i Ivo Ćavar su na otvaranju druge dionice doveli svoj tim do visokih +19 (43:24), a njihovu seriju su prekinuli Imran Fazlić i Alija Islamović. Ipak, to nije bilo dovoljno za bilo kakvu najavu povratka Bosne, pa je na semaforu poslije 20 minuta igre stajalo 55:36.

Treći kvartal je bio dosta izjednačen, a i jedni i drugi su bili efikasni. Ćavar i Božić su van linije 6,75m povećali na 61:36, a na isti način im je uzvratio Luka Bulašvili.

Košarkaš iz Gruzije je svojim poenima povukao domaćine i u nastavku, međutim Široki je svaki put imao spreman odgovor, pa se u finalnu etapu ušlo sa 80:61.

Studenti nisu imali snage da se približe u posljednjih deset minuta, što su izabranici Danijela Jusupa iskoristili da dodatno povećaju vođstvo i u konačnici trijumfuju sa 109:77.

U narednom kolu, Bosna će igrati protiv Leotara u Trebinju, a Široki će biti slobodan.

BOSNA – ŠIROKI 77:109 (24:33, 12:22, 25:25, 16:29)

Bosna: Islamović 10, Mićović 15, Fazlić 20, Memić 11 (10 sk), Bulašvili 21

Široki: Ivanov 9, Kučan 8, Vucić 6, Bilinovac 25, Miletić 4, Galić 2, Ćavar 9, Božić 37, Damjanović 6, Vujanović 3

Sudije: Jovanić, Čavara, Skenderija

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.