Sjajni Jović doveo Megu do trijumfa nad Splitom

Košarkaši Mege savladali su na domaćem terenu ekipu Splita sa 78:65 u 11. kolu ABA lige, a najefikasniji na meču bio je Nikola Jović sa 25 poena.

Poenima Nikole Jovića Mega je povela na startu utakmicesa 5:0, no Karlo Žganec je to odmah smanjio na 5:4. Dejšon Smit je poentirao za 10:4, a fenomenalni Jović je odveo svoj tim na 14:6. Boriša Simanić je donio +9 (18:9), a gosti su tek na pola minuta prije kraja četvrtine uspjeli postići deseti poen (18:10), a taj period je završio rezultatom 20:12.

Darko Bajo je smanjio zaostatak na 23:18, a onda je Sani Čampara pogodio za samo -3 (25:22). Toni Perković je onda izjednačio na 27:27, no Aleksander Balcerovski nije dozvolio gostima da preokrenu (31:27). Isti igrač je kasnije povećao prednost na 35:28, a tako je i završeno prvo poluvrijeme.

Tonko Vuko je na startu drugog poluvremena smanjio prednost domaćina na 35:32, ipak brzo je odgovorio Jović poenima za 42:37. Maj Kovačević je pogodio dva od tri slobodna bacanja za 45:39, pa onda i Bajo za 46:43. Smit i Karlo Matković su odbili taj napad gostiju i poentirali su za 52:46, a Smit je zatim donio i +9 (57:48), dok se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 57:50.

Matej Rudan je održavao tu razliku (61:52), Bajo je to smanjio na 61:56, ipak Balcerovski je odmah povećao prednost na 65:56. Trojkom Jovića Mega je otišla na 70:59, a onda i Simanić pogađa za 74:62. Lako su priveli domaći igrači meč kraju i trijumfovali su sa 78:65.

Mega u narednom kolu dočekuje Zadar, a Split gostuje FMP-u.

MEGA – SPLIT 78:65 (20:12, 15:16, 22:22, 21:15)

Mega: Balcerovski 15, Ružencev 3, Jović 25, Rudan 6, Smit 8, Cerovina, Matković 6, Kazalon 2, Đurišić 6, Simanić 7

Split: Perković 10, Kedžo, Runjić, Žganec 7, Vuko 17, Čampara 8, Bajo 10, Kovačević 5, Barič 8