skauti

Rukometaši Dukle iz Praga pobijedili su Izviđač u Ljubuškom rezultatom 28:26 (15:12, 13:14) u okviru prve utakmice drugog kola Evropskog kupa.

U prvom kolu Evropskog kupa Dukla iz Praga je u dvomeču savladala grčki Pilajas, dok su rukometaši Izviđača bili slobodni u prvom kolu.

Utakmicu je dobro otvorio Berin Keso koji je postigao dva gola u uvodnim momentima utakmice (3:1). Njega je pratio takođe sa dva gola Marijan Šaravanja (5:4).

Dobra odbrana gostiju iz Praga urodila je plodom i serijom od 4:0 pobjegli su na 11:7 u 20. minuti utakmice. Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 15:12 za Duklu.

U nastavku utakmice gosti su se odvojili  na tri gola razlike, a ta prednost bila je sve do 50. minute, kada su rukometaši Dukle otišli na 26:20. Nakon toga uslijedila je serija domaćina i “Skauti” su došli na -2 i tri minute prije kraja rezultat je bio 27:25.

Konačan rezultat utakmice glasio je 28:26.

U pobjedničkoj ekipi birljirao je golman Tomaš Petržala se 12 odbrana od čega je bilo nekoliko zicera, dok su u napadu raspucani bili Hlinka i Šustek sa šest golova.

Kod Izviđača najefikasnijji je bio Milan Vukšić sa sedam golova, dok je pet pogodaka psotigao Miloš Kos.

Revanš utkamica na rasporedu je narednog vikenda u Pragu.