U okviru šestog kola Lige BiH, Sloboda je u Donjem Vakufu savladala Promo sa 103:78. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Haris Delalić sa 24, a pratio ga je Đorđe Lelić sa 22 postignuta poena.

Tuzlacima je ovo četvrti uzastopni trijumf u domaćem šampionatu, a uz to imaju i dva poraza. S druge strane, domaćini na današnjem meču su zabilježili treći poraz iz pet odigranih susreta.

Kao što rezultat i pokazuje, utakmica nije bila neizvjesna. Promo se držao u prvoj dionici, ali izabranici Nedima Džemića su se potom odvojili na dvocifrenu razliku, koju su u nastavku samo povećavali i u konačnici slavili.

Sloboda, Sloboda nastavila pobjednički niz, Tuzlaci ubjedljivo bolji od Proma u Donjem Vakufu

Prva četvrtina je bila dosta efikasna sa obje strane, a bolje ju je otvorila Sloboda, koja je preko Harisa Delalića, Ibrahima Durme i Adija Alikadića otišla na 6:0. Entoni Edžer je pogodio trojku na drugoj strani, a Rašon Dejvis mu je odmah uzvratio istom mjerom za 9:3.

Dilan Karl je na asistenciju Šejna Getlinga smanjio na 9:5, a nastavak je bio dosta izjednačen, međutim Tuzlaci su bolje finiširali period i na prvu pauzu otišli sa +5 (28:23).

Jovan Crnić je pogodio šut van linije 6,75m na startu druge dionice, a kapiten Đorđe Lelić je zatim sa linije slobodnih bacanja doveo crveno-crne do +10 (33:23). Delalić je na isti način povećao na 35:23, a Getling i Karl su na suprotnom kraju terena svojim poenima održavali Promo u životu.

Ipak, Džemićevi košarkaši su zadržavali bolji ritam i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 51:40.

Lelić i Draško Albijanić su na početku trećeg kvartala odveli svoj tim na +16 (56:40), a domaćini su se i dalje mučili u napadu. Ivan Pendić je pogođenim šutem za tri smanjio na 56:43, ali Lelić mu je odmah odgovorio istom mjerom i tako odbio nalet protivnika.

Getling nije uspijevao pronaći rješenje i poentirati, a Tuzlaci su dobrom tranzicijom stizali do poena i u odlučujuću dionicu ušli sa +22 (81:59).

Situacija se nije promijenila ni u nastavku, gosti su bili konkretniji, ekipa iz Donjeg Vakufa nije smogla snage da zaprijeti, a i jedan i drugi trener su pružili priliku mlađim košarkašima i konačan ishod je glasio 103:78.

U narednom kolu, Sloboda će biti slobodna, a Promo će igrati protiv Posušja u gostima.

PROMO – SLOBODA 78:103 (23:28, 17:23, 19:30, 19:22)

Promo: Edžer 11, Getling 16, Džihan 3, Alkić 11, U. Ilić 2, A. Ilić 6, Čavak 0, Karl 21 (10 sk), Pendić 8, Ugarak 0

Sloboda: Dejvis 12, Alikadić 10, Halilčević 2, Samac 2, Crnić 6, Delalić 24, Čustović 2, Albijanić 4, Omerović 1, Lelić 22, Malohodžić 2, Durmo 16

Sudije: Ćavar, Lovrić, Vlaho

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu možete pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.