Sloboda protiv Radnika potvrdila fantastičnu formu

Sloboda je u okviru 18. kola Lige BiH kao gost savladala Radnik sa 83:65. Kod pobjednika, najefikasniji su bili Ibrahim Durmo i Haris Delalić sa po 15 poena, dok se na drugoj strani istakao Đorđe Mičić sa identičnim učinkom.

Tuzlaci su tako stigli do 13. trijumfa iz 16 odigranih susreta, dok je sastav iz Bijeljine, koji je nastupao bez Miroslava Todića i Dejana Kokoruša sada na omjeru od tri pobjede i 12 poraza.

Crveno-crni su se odvojili nakon odlične druge dionice, a domaćini poslije nisu imali snage da se vrate i dođu do preokreta. Izabranici Nedima Džemića su došli do svoje devete uzastopne pobjede u domaćem šampionatu.

kimi ks bih

Haris Delalić je doveo Slobodu do početne prednosti od 5:0, a Đorđe Mičić, Srđan Jovanović, Nikola Mićić i Nemanja Stanković su preokrenuli na 8:5. Ipak, Adi Alikadić i Draško Albijanić su vratili rezultatski plus na stranu gostiju, koji su na prvu pauzu otišli sa +2 (18:16).

Karlin Dapri i Đorđe Lelić su otvorili drugu dionicu poenima za Slobodu, koja je nastavila u dosta boljem ritmu. Daniel Vujasinović se priključio raspoloženom Leliću, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 46:31.

Slobodaa 1

Sloboda je u drugom poluvremenu uspjela održati prednost i odbiti sve nalete Radnika. Ibrahim Durmo je povećao na 51:51, a zatim je nastavio dobru seriju, pa se u četvrtu četvrtinu ušlo sa 66:48.

Četvrta četvrtina je bila nešto neefikasnija sa obje strane, a crveno-crni su bez prevelikih problema neutralisali Radnik i u konačnici su slavili sa 83:65.

processed 5b09f3b8 6bba 487d 8718

U narednom kolu, Radnik će igrati protiv Posušja u gostima, a Sloboda će na svom parketu dočekati Promo.

RADNIK – SLOBODA 65:83 (16:18, 15:28, 17:20, 17:17)

Radnik: Vlačić 6, Stanković 7, Markez 0, Ćurović 4, Jovanović 10, Spasojević 6, Kecman 4, Lazić 0, N. Mičić 13, Đ. Mičić 15

Sloboda: Nježić 0, Alikadić 10, Halilčević 0, Vujasinović 10, Delalić 15, Albijanić 8, Omerović 2, Lelić 14, Krajinić 3, Durmo 15, Dapri 8

Sudije: Bjedić, Nikšić, Zahiragić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.