Sloboda u produžetku kompletirala veliki preokret protiv Sparsa

Sloboda je u okviru 10. kola Lige BiH kao gost nakon produžetka savladala Spars sa 102:94.

Tuzlaci su stigli do svog šestog trijumfa iz deset odigranih mečeva, dok je nakon ovog susreta i Spars na identičnom omjeru.

Domaćini su bili u prednosti tokom većeg dijela utakmice. Na veliki odmor su otišli sa +8 (45:37), a u četvrtu četvrtinu sa 65:57.

Sloboda je u četvrtom periodu započela svoj put ka preokretu. Gosti su postepeno topili vođstvo protivnika, a na 40 sekundi do kraja su trojkom Jasmina Jakupovića poveli sa 83:77.

Ipak, Stenli Dejvis Džunior je uzvratio istom mjerom za 83:80, a Tarik Bukva i Stefan Simanić su sa linije slobodnih bacanja uspjeli izjednačiti na 83:83 pa je došlo do produžetka.

Crveno-crni su u dodatnih pet minuta bili konkretniji, te su u konačnici slavili sa 102:94. Peh za Tuzlake je povreda Deriona Stronga, koji je u osmom minutu napustio parket i nije se vraćao do kraja.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Devine Eke sa 23, a na drugoj strani je prednjačio Markiz Mur sa 25 poena.