Sloboda u neizvjesnoj završnici savladala Gračanicu

Rukometaši Slobode savladali su u zaostalom meču 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Gračanice sa 32:31.

Od samog starta je bilo veoma neizvjesno gdje se igralo gol za gol (4:4), pa se Gračanica uspjela odvojiti na 9:7. Tuzlaci su zatim izjednačili na 11:11, ali je uslijedila serija gostiju od 3:0 (14:11) i do kraja poluvremena Sloboda je prišla na 15:14.

U nastavku je domaći tim izjednačio na 19:19, pa je onda i preokrenuo na 22:21. Poslije je Sloboda otišla na 26:24, te se u samu završnicu ušlo sa 29:28. Na ulasku u posljednji minut rezultat je bio 30:30, da bi Tuzlaci uspjeli da postignu dva brza gola i upišu pobjedu od 32:31.

Najefikasniji na meču bio je Alen Ovčina sa devet golova, na drugoj strani Stefan Trkulja je postigao šest golova.

U narednom kolu Sloboda gostuje Leotaru, a Gračanica gostuje Bosni u Visokom.