Slobodi pripala drama protiv Konjuha, Iunin promašio šut za izjednačenje

Rukometaši Slobode savladali su na domaćem terenu ekipu Konjuha sa 27:26 u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na samom startu utakmice se igralo gol za gol i od 1:1 rezultat je tako išao do 7:7, kada su se igrači Slobode odvojili na 9:7. Nakon toga Tuzlaci su nošeni podrškom svojih navijača održavali tu prednost od dva gola, ali su gosti kasnije uspjeli da izjednače na 14:14, te i preokrenu na 16:15, dok je na poluvremenu rezultat glasio 16:16.

Konjuh je poveo na početku drugog poluvremena sa 17:16, ali je Sloboda uspjela da preokrene na 19:18 i zatim se odvoji na 21:18. Gosti su prišli jednom na 22:21, a nakon što je golman Slobode odbranio sedmerac na 23:21, odmah su kaznili to i poveli sa 24:21.

Brzo je na semaforu pisalo 25:21, pa se Konjuh vratio na 25:23 i onda se opet primakao na -1 (27:26). Na samom kraju se dogodila prava drama kada je Konjuh u posljednjim sekundama imao napad za izjednačenje, ali je Artem Iunin sa centra šutirao pored gola i Sloboda je trijumfovala sa 27:26.

Sloboda u narednom kolu dočekuje Krivaju, a Konjuh dočekuje Gradačac.