sloga gvu
MeridianSportBH

Rukometaši Sloge Gornji Vakuf Uskoplje pobijedili su u Sarajevu ekipu Bosne rezultatom 31:29 (15:12) u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bila je ovo utakmica od izuzetne važnosti za obje ekipe koje se nalaze na začelju Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bolje u meč ušli su izabranici Zuhdije Korkarića koji su u prvih desetak minuta imali prednost od 6:3.

Najveća prednost u prvom dijelu bila je u 25. minuti kada je na semaforu bilo 15:11, a na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 15:12.

Sloga, Sloga GV/U pobjedom u Sarajevu utabala put ka opstanku u rukometnoj eliti

U nastavku vidjeli smo mnogo raspoloženiju igru gostiju iz Gornjeg Vakufa, a nakon osam minuta igre bilo je izjednačeno 18:18. Sve do pet minuta prije kraja utakmice igralo se gol za gol i viđena je prava “rezultatska klackalica”, a onda drama u finišu meča.

U 56. minuti Bosna je sa dva vezana pogotka došla do prednosti od 28:26, međutim tada je uslijedila ključna serija 5:1 Sloge koja je tako uspjela da obezbijedi izuzetno važnu pobjedu u borbi za opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Najefikasniji u redovima Sloge bili su Goran Biljaka sa deset i Miloš Krivokapić sa osam postignutih pogodaka. Pet je dodao Amirović Amar. Na drugoj strani kod Bosne istakli su se Muhamed Zulfić i Amar Korkarić sa po pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodali Edo Mehinagić i Aid Selimović.

Na kraju meča domaći rukometaši nisu krili nezadovoljstvo suđenjem…

Narednu utakmicu Bosna će igrati protiv Vogošće u gostima, dok će Sloga GV/U dočekati Iskru iz Bugojna.