Bojan Tulendić
Privatna arhiva

Rukometaši Sloge su u Doboju savladali ekipu Izviđača sa 30:29 (16:18) u derbiju 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Najefikasniji bio je Bojan Tulendić koji je postigao deset golova.

Izabranici Dejana Vasilića odlično su ušli u ovaj meč. Prvo su ostvarili prednost od 3:1, a onda i 5:2. Nakon uvodnih minuta, “Skauti” su se probudili i serijom od 4:0 uspjeli su da preokrenu rezultat u svoju korist u 16. minuti (7:6). Redom precizni su bili Mišetić, Lukenda, Ćeško i Bošković.

Do kraja Izviđač je dobro održavao i čuvao prednost koja je na kraju prvog dijela iznosila 18:16.

Tulendić, Sloga u Doboju srušila aktuelnog šampiona, Tulendić brojao do deset

U prvih 10 minuta nastavka, Sloga je uspjela da dođe do poravnanja i preokreta (22:21). Polovinom drugog dijela Sloga je pobjegla na dva gola razlike (24:22), ali uslijedio je ekspresan odgovor izabranika Tonija Čoline koji su preko Mišetića i Ćeška poravnali na 24:24.

U narednim minutama vidjeli smo ponovo sličan scenario, kada je Sloga povela sa dva gola razlike (27:25), ali ovaj put Izviđač je mini-serijom od 3:0 okrenuo rezultat na semaforu (28:27). Ušlo se u triler završnicu.

Scoj posljednji pogodak Izviđač je postigao u 55. minuti za prednost od 29:28, a onda je domaći tim sa dva gola do kraja meča uspio da zaokruži reviju preokreta na ovom meču i upiše važne bodove (30:29). Gosti su naglasili da nisu bili zadovoljni suđenjem na ovom meču, te se nadaju da će se u budućnosti kriterijum po njih na gostovanjima popraviti.

U redovima Sloge, Bojan Tulendić je na svom kontu imao deset pogodaka, a njega su pratili Miloš Trifunović i Danilo Ristić sa po šest golova. Kod “Skauta”, Miloš Kos i Mladen Bošković postigli su po šest golova.

U narednom kolu Izviđač će biti slobodan, dok će Sloga gostovati Bosni u Visokom.