Košarkaši Finske su u četvrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo su savladali Sloveniju rezultatom 83:79, dok je Letonija ostvarila pobjedu protiv Belgije sa 68:63.

U okviru grupe C, gdje je večeras i Hrvatska zabilježila svoju prvu pobjedu protiv Švedske, selekcija Finske je u gostima savladala Sloveniju i tako zasjela na čelo grupe sa tri pobjede i jednim porazom.

Od samog početka su Finci uspostavili kontrolu nad utakmicom i nametnuli svoj tempo igre. Već nakon prvih deset minuta imali su dvocifrenu prednost (26:16), a u nastavku je prednost konstantno rasla.

Na poluvremenu su imali i +21 (52:31), a jedino što su Slovenci uspjeli do kraja utakmice da naprave, jeste da ne dožive debakl u Koperu, te je konačan rezultat glasio 83:79.

Finsku je do pobjede nosio Mikael Jantunen sa 17 poena, a ispomoć je imao u Sasi Salinu i Ilariju Sepali koji su dodali po 13 poena. U slovenačkom timu je Klemen Prepelič ubacio 20 poena, a Majk Tobi 17, uz 10 skokova.

U grupi A, reprezentacija Letonije je na svom parketu u Rigi u nestvarnom finišu savladala Belgiju. Iako su imali blagu prednost tokom većeg dijela meča, ušlo se u vrlo neizvjesnu završnicu.

Belgijanci su poveli sa 61:59, a onda je uslijedila serija od 8:0 Letonije, te su na kraju slavili rezultatom 68:63 i na taj način došli do svoje treće pobjede.

Letonce je predvodio Rihards Lomaš sa 16 poena, dok je jedan poena manje imao Dairis Bertans. S druge strane se istakao Retin Obasohan sa 16, odnosno Žan-Mark Mvema sa 13 postignutih poena.

Podsjetimo, u grupi A se nalazi i Srbija, koja je večeras savladala Slovačku, te je na taj način obezbijedila odlazak na Mundobasket.