Rukometna reprezentacija Španije ostvarila je i drugu pobjedu na Olimpijskim igrama trijumfom nad selekcijom Norveške rezultatom 28:27 (13:14).

Prvo poluvrijeme je pripalo Norvežanima koji su u nekoliko navrata vodili i sa tri gola razlike. Ipak, na pauzu se otišlo sa samo jednim golom prednosti za izabranike Kristijana Bengera.

U nastavku igre Španci su zaigrali dosta bolje, vodili su većim dijelom drugog poluvremena, ali veliku dramu ipak nisu uspjeli da izbjegnu. Norvežani su stigli do izjednačenja 27:27, da bi u posljednjim sekundama meča bio dosuđen sedmerac za “Crvenu furiju” koji je sigurno realizovao Aleiš Gomes Abeljo za novi trijumf Španaca na Olimpijskim igrama.

Najefikasniji kod Španaca bio je Figueras Trejo sa deset golova, a pet je pridodao Garsija Robledo. Kod Norvežana su se istakli Magnus Jondal sa devet i Sander Sagosen sa šest pogodaka.

U ovoj grupi odigrana su još dva meča. Francuska je nadigrala Brazil sa 34:29 (16:13), dok je Njemačka bila bolja od Argentine sa 33:25 (14:13).

U narednom kolu Španija će odmjeriti snage sa Brazilom, Norveška će igrati protiv Argentine, dok će se Njamačka sastati sa Francuskom.