Spars je u okviru 25. kola Lige BiH na svom parketu savladao Mladost sa 101:57. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Filip Jović sa 17, dok se na drugoj strani istakao Dejan Ćup sa 19 postignutih poena.

Spars je ranije obezbijedio plasman u Ligu 6, dok su Mrkonjićani osigurali opstanak u društvu najboljih, tako da ovaj duel nije imao pretjerani rezultatski značaj.

Domaćini su bili izuzetno dominantni i lako su stigli do novog trijumfa na svom parketu.

Spars, Spars na Ilidži potopio Mladost

Spars je u svakoj četvrtini bio mnogo bolji rival, a na prvu pauzu je otišao sa +11 (27:16). U drugom kvartalu su takođe bili snažniji, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 48:31.

Drugo poluvrijeme je proteklo samo u povećavanju prednosti izabranika Srđana Stanića, koji su u konačnici slavili rezultatom 101:57.

U narednom kolu, Spars je slobodan, a Mladost na svom parketu dočekuje Borac.

SPARS – MLADOST 101:57 (27:16, 21:15, 28:11, 25:15)

Spars: Durnik 7, Zrno 4, Mustapić 7, Polutak 13, Jović 17, Livadić 4, Buza 12, Lakić 14, Tutić 0, Gatarić 9, Ramljak 14

Mladost: Tomić 3, Kljajić 2, Milošević 4, Marković 0, Kapetanović 8, Ledl 15, Jotić 0, Ćup 19, Sudžum 6

Sudije: Zurapović, Stojančević, Babić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.