Spars velikim preokretom protiv Širokog završio sezonu

Košarkaši Sparsa savladali su desetom kolu Lige 6 na domaćem terenu ekipu Širokog sa 91:88.

Široki je u prethodnom kolu doživio poraz od Igokee i tako je ispustio veliku priliku da osvoji titulu prvaka Bosne i Hercegovine, a danas su po treći put poraženi u Ligi 6. Bolje su krenuli gosti koji su poenima Josipa Bilinovca poveli sa 11:5, pa je Nedim Buza primakao Spars na 13:12.

Zatim je Arijan Lakić izjednačio na 17:17, a Luka Božić je odvojio Široki na 22:17. Buza je opet izjednačio na 22:22, te je nakon deset minuta bilo 24:24. Bilinovac je odveo Široki na 31:24, pa je Jakov Mustapić smanjio na 33:29, ali je Ive Ivanov odgovorio poenima za 44:29. Ipak tim iz Sarajeva je do kraja poluvremena prišao na 44:37.

Bilinovac

Mate Vucić je pogodio za 46:39, pa je onda Božić povećao na 53:41. Zatim je Božić odvojio goste na +15 (59:45) i Široki je bez problema održavao tu prednost (65:50). Do kraja četvrtine Spars je uspio da ublaži razliku na 72:59.

Ipak u posljednjih deset minuta domaći tim je krenuo da igra dosta bolje i prvo je Imran Polutak smanjio na 75:65. Onda je Aleksa Gatarić povezao pet poena za 75:72, da bi Marko Ramljak izjednačio na 75:75. Poslije je Remi Abel poentirao za 80:77, da bi Božić i Ivanov preokrenuli na 83:80. Sami kraj meča je pripao Sparsima koji su upisali pobjedu od 91:88.

SPARS – ŠIROKI 91:88 (24:24, 13:20, 22:28, 32:16)

Spars: Durnik 2, Mustapić 6, Abel 18, Polutak 7, Livadić, Lakić 16, Gatarić 12, Ramljak 17

Široki: Ivanov 14, Kučan, Vucić 10, Bilinovac 11, Krauders 7, Čavar, Božić 26, Damjanović 3, Vujanović 3

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.