U četvrtfinalu FIBA Lige šampiona, Strazbur je poslije produžetka savladao Tenerife sa 88:86 (14:16, 20:28, 23:12, 16:17, 15:13).

Španski predstavnik nije uspio opravdati ulogu favorita, iako je nakon 20 minuta imao dvocifrenu prednost (44:34). Strazbur je sve to nadoknadio i preokrenuo u trećoj dionici, a u veoma izjednačenoj četvrtoj je došlo do drame, koja je pri rezultatu 73:73 odvela susret u produžetak.

Košarkaši Strazbura su u dodatnih pet minuta bili konkretniji, te u konačnici zasluženo slavili sa 88:86.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Brendon Džeferson sa 22, dok je na drugoj strani prednjačio Gorgi Šermadini sa 19 poena.

Protivnik Francuza u polufinalu će biti Hapoel Holon ili Burgos, koji svoj dvoboj imaju od 19h.