Nakon što su parirali favorizovanom protivniku u prvom četvrtfinalnom duelu Druge ABA lige, Sloboda je ovaj put rutinski poražena od Studentskog centra rezultatom 90:80 (28:17, 26:21, 18:21, 18:21) čime je tim iz Užica završio svoj nastup u ovosezonskom regionalnom takmičenju, dok će crnogorski sastav čekati protivnika u polufinalu.

Već u prvoj četvrtini bilo je poprilično jasno da nećemo gledati sličan duel onom od prije dva dana, a nakon svega nekoliko minuta Nikola Pavlićević odveo je svoj tim na +9 (11:2). Uspio je užički sastav konsolidovati svoje redove, ali nakon uvodnih deset minuta igre rezultat je bio na strani Studentskog centra (28:17).

U drugom periodu igre “upalio se” i Brajan Alen, pratio ga je Flečer Megi i njih dvojica su glavni krivci zbog više nego ubjedljive prednosti od 20 poena “viška” u nekoliko navrata. Pokušavao je na sve načine Aleksa Ilić uz podršku slavljenika Tadije Tadića kojem je danas 22. rođendan da pokrene saigrače, ali rezultat poluvremena 54:38 dovoljno govori o odnosu snaga na parketu.

Nakon velikog odmora bilo je sve jasnije da preokreta u ovom duelu neće doći, jer uprkos činjenici da su Jovan Vojinović i Aleksa Stepanović u dresu Slobode igrali poprilično solidno, mašinerija Studenskog centra nije popuštala niti jedne sekunde, o čemu govori i rezultat 72:59 pred posljednju četvrtinu.

U preostalih deset minuta utakmica svi akteri utakmice spoznali su činjenicu da je meč poprimio epitet jednosmjerne ulice, te da je bilo upitno samo kojom razlikom će trijumfovati crnogorski sastav. Na kraju je tim iz Užica dobrom igrom u zadnjoj četvrtini spustio zaostatak na pristojnih deset poena deficita, pa je na kraju semafor pokazivao 90:80 u korist izabranika Nenada Trajkovića.

Najefikasniji u pobjedi Studentskog centra bili su Nikola Pavlićević i Igor Drobnjak ubacivši po 16 poena, dok je na drugoj strani jako dobru utakmicu odigrao Aleksa Ilić sa 18 poena i tri ukradene lopte.

Studentski centar će u polufinalu Druge ABA lige odmjeriti snage protiv zemunske Mladosti, tim predvođen sa klupe Draganom Jakovljevićem koji je u dva navrata bio bolji od MZT-a.