Studenstki centar pobijedio je Goricu u meču Druge ABA lige u Banjaluci rezultatom 61:58 (21:17, 16:15, 7:14, 17:13).

Bolje je Studentski centar otvorio ovaj susret i nakon manje od pet minuta košarke u dvorani “Borik” u Banjaluci imao prednost 15:5, zahvaljujući sjajnoj roli Emira Hadžibegovića koji je dobro ušao u meč. Reagovao je nakon toga Josip Sesar tajm-autom, nakon čega se hrvatski tim probudio i vođen Karlom Uljarevićem smanjio na 21:17.

Ponovo je dobro krenuo crnogorski tim u četvrtinu, i poenima Marka Tejića stigao do nove dvocifrene prednost šest minuta do kraja poluvremena (29:19), a nakon što su obje ekipe postigle po koš, Nenad Trajković je zatražio minut pauze. Dvije minute prije kraja drugog kvartala pri rezultatu 35:25, Gorica je napravila seriju 7:2 i ublažila zaostatak na 37:32 nakon 20 minuta košarke.

Studentski, Studentski centar uz dosta muke slavio protiv Gorice

Znatno bolje zaigrala je Gorica u drugom poluvremenu i prije svega trojkama Ivana Batura i Ante Mašića napravila seriju i stigla do prve prednosti na utakmici 42:40. Vrlo neefikasna bila je treća dionica, pa je i u posljednje četiri minute viđeno svega osam poena i Gorica je pred odlučujućih deset minuta vodila 46:44.

Koš za koš igralo se i u četvrtoj četvrtini. Pri rezultatu 54:53 za Studentski centar, bitnu trojku na drugoj strani pogodio je Ivan Majcunić, a odmah nakon toga i sa slobodnih bacanja nakon izgubljene lopte Crnogoraca za 58:54 za Goricu. Uzvartila je filijala Budućnosti vrlo brzo i Ivan Drobnjak je donio izjednačenje (58:58). Tejić je donio prednost Studentskom pred kraj, a Gorica imala napad za produžetak, međutim nisu uspjeli uputiti šut.

Najefikasniji na meču bili su u dresu Studentskog centra Marko Tejić i u ekipi Gorice Ivan Majcunić sa po 14 koševa.