Košarkaši Zlatibora iz Čajetine su u okviru 12. kola Druge ABA lige nakon velike drame savladali ekipu Sutjeske rezultatom 73:72.

Prva četvrtina je bila dosta ujednačena, a nikšićki tim je nakon prvih deset minuta ipak došao do prednosti od pet poena (21:16), da bi do kraja druge četvrtine njihova prednost iznosila već ogromnih +15 (46:31).

Početkom trećeg kvartala su došli i do maksimalnih +18, a onda je i Zlatibor zaigrao nešto agresivnije. Pred kraj treće dionice su uspjeli da se približe na -5 (60:55), ali je Sutjeska napravila još jednu seriju, te su u posljednju četvrtinu ušli sa viškom od 12 poena (67:55).

Međutim, posljednjih deset minuta je bio pravi pakao za Sutjesku. Ubacili su svega pet poena, dok su košarkaši Zlatibora briljirali i u odbrani i u napadu.

Izgledalo je kao da će se Sutjeska ipak izvući na kraju pošto su na sedam sekundi do kraja meča imali vođstvo (72:70), ali je tada Nemanja Protić pogodio koš uz dodatno slobodno bacanje za totalni preokret Zlatibora (73:72) i pobjedu. Pokušao je Vladimir Tomašević u posljednjoj sekundi da trojkom preokrene u korist Sutjeske, ali je ipak bio neprecizan.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je upravo Protić sa 22 postignuta poena, a pratili su ga Sandi Grubelič sa 13, te Dušan Kutlešić sa 12 poena. Sa druge strane se istakao Tomašević sa 28, Radosav Spasojević je dodao 18, a Stefan Simić 12 poena.

Oba tima sada imaju skor 7:5 na pozicijama sedam i osam na tabeli, te su obezbijedili plasman za plej-of Druge ABA lige. U posljednjem kolu Zlatibor igra protiv MZT-a, dok će Sutjeska odmjeriti snage sa ekipom Mladosti iz Zemuna.