Sutjeska u posljednjem minutu kompletirala preokret i dobila bitku protiv Rogaške

U okviru prvog kola Druge ABA lige, Sutjeska je u balonu na Zlatiboru rezultatom 79:73 pobijedila Rogašku. Ekipu iz Nikšića je sa 26 poena predvodio Vladimir Tomašević, a ispratio ga je Radosav Spasojević sa 16.

Duel je bio izuzetno neizvjestan i odlučen je u posljednjem minutu. Nakon odlične druge četvrtine Rogaške, činilo se da su oni bliži trijumfu, međutim izabranici Velimira Gašića su u trećoj i četvrtoj dionici odigrali odlično, a u finalnih 60 sekundi su bili pribrani i tako došli do slavlja.

U narednom kolu, Sutjeska će igrati protiv Pelistera, a Rogaška će odmjeriti snage sa MZT-om.

Sutjeskaaa

Nikšićani su prvi kvartal riješili u svoju korist sa 21:20, a predstavnik Slovenije se razigrao u nastavku i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 47:37 u njihovu korist.

Sutjeska je zatim zaigrala konkretnije i postepeno smanjivala vođstvo protivnika, a pri ulasku u posljednji minut utakmice je bilo 73:72 za Rogašku. Tomašević je potom pogodio za 74:73, na drugoj strani je uslijedio promašaj, a Jovan Vojinović je potom bio precizan za tri za 77:73.

Rogaška više nije imala snage ni vremena za povratak i konačan rezultat je glasio 79:73.

Sutjeska – Rogaška 79:73 (21:20, 16:27, 23:15, 19:11)

Sutjeska: Tomašević 26, Spasojević 16, Varajić 11, Zahiragić 8, Vojinović 7, Goranović 3, Vujošević 3, Vujović 3, Ćalić 2, Bojić 0

Rogaška: Armstrong 20, Vujačić 16, Primorac 14, Bratož 10, Zupan 7, Dornik 4, Džekson 2

Sudije: Kruljac, Matić, Muhvić