Košarkašice Bosne i Hercegovine od 12h protiv Švedske igraju meč Eurobasketa koji će odlučiti učesnika u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Kraj:

Švedska 63:82 BiH: Bosna i Hercegovina je bez ikakvih problema privela meč kraju i u konačnici slavila sa 82:63.

Švedska 55:75 BiH: Džons je sjela na klupu, a Džombeta je napustila parket zbog povrede. “Zmajice” na četiri minuta do kraja imaju veliku prednost (75:55) i postavlja se pitanje samo koji će biti konačan rezultat.

Švedska 50:74 BiH: Džombeta je odlično realizovala kontru, a Džons je nakon ofanzivnog skoka pogodila uz faul za 75:50 i jasno je da Švedska više nema šanse da se vrati.

Švedska 50:70 BiH: Džons je na dvije asistencije Deure otvorila finalnu dionicu sa četiri poena, dok Šveđanke nisu pronašle način da dođu do uspješne realizacije.

Švedska, Bosna i Hercegovina – Švedska 82:63 (KRAJ)

Švedska 50:66 BiH: Nekoliko lakih poena Šveđanki im je omogućilo da u četvrtu četvrtinu uđu sa -16 (66:50).

Švedska 44:66 BiH: Babić i Deura su svojim poenima povećale na +22 (66:44) na oko dva i po minuta do kraja trećeg kvartala.

Švedska 42:61 BiH: Natali Fontejn je dodatno smanjila na 59:42, no Džons je iz prodora pogodila za 61:42 na drugoj strani.

Švedska 40:59 BiH: Šveđanke su ušle u nešto konkretniji ritam, dobrom odbranom su natjerale “Zmajice” na par izgubljenih lopti, a na drugoj strani su bile precizne i na polovini treće četvrtine su smanjile na -19 (59:40), što je primoralo Loju da zatraži minut odmora.

Švedska 33:57 BiH: Džebo je na otvaranju drugog poluvremena pogodila za 57:31, a Frida Eldebrink je uzvratila na drugoj strani za 57:33.

Švedska 31:55 BiH: Deura je sa linije slobodnih bacanja postavila rezultat pri kojem se otišlo na veliki odmor, 55:31 za Bosnu i Hercegovinu.

Švedska 29:49 BiH: Bosna i Hercegovina igra maestralno u napadu, protok lopte je odličan, a nakon pogotka iz izuzetno teške pozicije koji je bio djelo Milice Deure, te trojke Babićeve, Lojine košarkašice vode sa 49:29.

Švedska 25:40 BiH: Odmah po povratku, Džons je pogodila sa poludistance, a uspješnu realizaciju je dodala Nikolina Babić i na pet i po minuta do odlaska na veliki odmor, “Zmajice” vode sa 40:25.

Švedska 23:36 BiH: Švedska je ušla u nešto bolju seriju u napadu, Matilda Ek je pogodila trojku, a Elen Nistrom završila kontru i Bosna i Hercegovina sada vodi sa 36:23. Lojo je tražio tajm-aut kako bi prekinuo nalet protivničkog tima i Džons se vratila na parket.

Švedska 12:28 BiH: Džons se preselila na klupu, ali izabranice Gorana Loje ne staju. Melisa Brčaninović je pogodila trojku, a Miljana Džombeta skok šut sa poludistance i nakon minut i po na semaforu stoji 30:12.

Švedska 10:25 BiH: Nikolina Džebo je pogodila na asistenciju Džons, a onda je djevojka rodom sa Bahama bila precizna za tri i “Zmajice” nakon deset minuta igre imaju +15 (25:10).

Švedska 8:20 BiH: Matea Tavić je demonstrirala sjajnu leđnu tehniku i izbacila protivnicu, te lako poentirala za 20:8.

Švedska 8:18 BiH: Simultanka Džons se nastavlja, “Zmajice” na oko tri minuta do prve pauze vode sa 18:8.

Švedska 6:16 BiH: Fantastična Džons je povezala još pet poena i odvela svoj tim do dvocifrene prednosti (16:6).

Švedska 6:11 BiH: Košarkašice Bosne i Hercegovine za sada bolje stoje na terenu, Džonkel Džons je očekivano najefikasnija sa devet postignutih poena i nakon četiri minuta je 11:6.