U okviru drugog kola grupne faze Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu, danas su pobjede upisali selekcije Francuske, Egipta i Portugala.

Francuski rukometaši savladali su Austriju rezultatom 35:28. Austrija je na početku prvog poluvremena uspjela da izjednači na 3:3, ali kasnije Francuzi su kontrolisali vođstvo do samog kraja utakmice.

Najveću prednost selekciju koju sa klupe predvodi Gijom Žil imala je u prvoj polovini drugog poluvremena kada je bilo 25:17. Tada je Francuska vezala seriju od tri vezana gola.

Reprezentaciju Francuske predvodio je Ludovik Fabregas sa šest golova, dok je na drugoj strani pogodak više imao Tobias Vagner.

Naredni protivnik Francuza biće reprezentacija Švajcarske, dok će Austrija igrati protiv Norveške.

Egipat je sa skoro 20 golova razlike savladao Sjevernu Makedoniju rezultatom 38:19.

Domaći rukometaši su imali dvocifrenu prednost još krajem prvog dijela od 14 golova pri rezultatu 20:6. Pet vezanih golova je Egipat postigao na startu drugog poluvremena (25:7). Čak 21 gol razlike je imala je afrička selekcija sredinom drugog dijela (34:13).

Mohamed Šebib se istakao sa osam golova u redovima Egipta, kod Sjeverne Makedonije tri igrača imala su toliko postignutih golova, Kiril Lazarov, Žarko Peševski Nikola Markoski.

Egipa će se u sljedećem kolu sastati sa Švedskom, a Sjeverna Makedonija sa selekcijom Čilea.

Portugal je slavio protiv Maroka rezultatom 33:20. Portugalski tim je prelomio početkom drugog dijela i napravio odličnu seriju od čak devet vezanih golova i tada ostvarili dvocifreno vođstvo. Već u finišu utakmice Marokanci su zaostajali najviše na susretu za 14 pogodaka (32:18).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Pedro Portela sa devet golova, kod selekcije Maroka najviše pogodaka je postigao Amin Haršaui, ukupno pet.

U narednom kolu Portugal će igrati protiv Alžira, dok će Maroko sa Islandom.