Tenerife pobjedom nad Barselonom izjednačili u polufinalu Endesa lige (VIDEO)

Košarkaši Tenerifa pobijedili su favorizovanu Barselonu rezultatom 80:68 (15:19, 23:16, 20:20, 22:13) i tako su izjednačili u polufinalnoj seriji plej-ofa Endesa lige.

Utakmicu su bolje otvorili gosti koji su prvu četvrtinu završili sa četiri poena prednosti (19:15). U nastavku domaći košarkaši su proigrali i uspjeli da preokrenu rezultat i da se na veliki odmor ode sa 38:35.

Furiozno su otvorili košarkaši Tenerifa treći kvartal i napravili su seriju 11:0 (49:37). Iskusni košarkaši Barselone uspjeli su nadoknaditi ovu prednost i u posljednju četvrtinu ušlo se pri rezultatu 58:55. Kada su svi mislili da će gosti proigrati i prelomiti utakmicu, domaći su zaigrali izvan svojih mogućnosti i zasluženo slavili sa 80:68.

Najefikasniji na utakmici bio je Marselinjo Huertas sa 26 poena, a njega je pratio Georgi Šermadini sa 21 poenom. Pau Gasol bio je najbolji u gostujućem sastavu i ubacio je 15 koševa.

Naredna utakmica na programu je za dva dana sa početkom od 22h.