U okviru četvrtog kola top16 faze Evrokupa, Virtus je kao gost savladao Budućnost sa 99:89 (23:25, 30:22, 24:18, 22:24).

Uvod utakmice je bio potpuno izjednačen i na polovini prve četvrtine je na semaforu stajalo 14:13 za domaćine. U nastavku se uglavnom igralo koš za koš i na prvu pauzu se otišlo sa 25:23 za Budućnost.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su u drugoj četvrtini zaigrali bolje, Stefan Marković i Miloš Teodosić su predvodili svoju ekipu, koja je veoma brzo došla do preokreta i nakon 20 minuta igre je bilo +6 (53:47) u njihovu korist.

Teodosić, Teodosić i Marković sjajnim partijama ostavili Budućnost bez ikakve šanse

Drugo poluvrijeme je proteklo u postepenom povećavanju prednosti gostiju, koji su nakon dva i po minuta preko Džulijana Gambla stigli do +11 (62:51) i do kraja su bez većih problema uspjeli odbiti sve nalete Budućnosti i slaviti sa 99:89.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Teodosić sa 26 poena, Marković je imao sedam, ali i čak 13 asistencija, dok je na drugoj strani prednjačio Džastin Kobs sa 17 poena.