, Toronto ubjedljiv protiv Netsa

Košarkaši Toronta ubjedljivo su savladali Bruklin rezultatom 134:110 u prvoj rundi plej-ofa.

Domaćini su veoma dobro ušli u meč, na samom startu četvrtine su napravili seriju od 7:0 i najavili veliku pobjedu. Na krilima Paskala Siakama i  Kajla Laurija prvu dionicu su riješili u svoju korist rezultatom 37:20.

U nastavku je prednost Reptorsa samo rasla tako da je u jednom trenutku iznosila maksimalnih plus 33 (68-35). Trener Nik Nurs je ovakav rezultat iskoristio da odmori pojedine igrače. U tom periodu Serž Ibaka i Fred Van Vlit  se ističu kao prve napadačke opcije, pored u prvom poluvremenu sjajnog Laurija. Do kraja ovog dijela igre Netsi su uspjeli malo da smanje razliku, pa se na pauzu otišlo pri vodstvu Toronta od 73:51.

Treću četvrtinu Netsi su odigrali mnogo bolje, izašli na teren odlučni da smanje veliku prednost koju je imao Toronto. Ekipa Žaka Vona je pojačala odbranu i igrala na brze poene, tako da su uspjeli da smanje zaostatak na jednocifren broj. Najveće zasluge za ovakav rezultat pored čvrste odbrane imala je i serija od 7:0 Džoa Herisa i Gereta Templa. Momci iz Bruklina ovu dionicu su riješili u svoju korist sa 13 poena razlike i tako u posljednji period igre ušli sa zaostatkom od devet poena.

Posljednja četvrtina igrala se koš za koš, tako da se održavala razlika od 9 poena, ali na četiri  minuta prije kraja Reptorsi prave seriju 11:0 i odlaze na nedostižnu prednost. Na kraju ubjedljiva pobjeda za franšizu iz Kanade 134:110.

Najbolji pojedinac u pobjedničkom timu bio je Fred Van Vlit sa dabl-dabl učinkom (30 poena, 11 asistencija), Ibaka je dodao 22 poena, a Siakam 18 i 11 skokova. Kod Netsa najzapaženiji je bio Timoti Luvavu koji je imao učinak od 26 poena i 7 asistencija.

Sljedeći meč ove serije igra se za dva dana.