Rukometaši Gradačca pobijedili su sa 29:28 (16:13) ekipu Hercegovine u okviru četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Od samog početka utakmice blagu prednost imali su domaći rukometaši koji su do kraja poluvremena poveli sa tri razlike (16:13). U nastavku vidjeli smo izuzetno interesantnu, a gosti su uspjeli doći do preokreta i povesti sa 17:16.

Ekipa Hercegovine vodila je sve do osam minuta prije kraja kada je uslijedila ključna serija Gradačca od 3:0 kojom su uspjeli da prelome ovu izuzetno rezultatski neizvjesnu utakmicu. U posljednjoj minuti domaćin je vodio sa 29:27, a do kraja meča gosti su uspjeli još jednom da postihnu pogodak za konačnih 29:28.

Gradačac do pobjede vodili su Edvin Dželilović sa sedam, Ognjen Radojičić i Kerim Torlaković sa šest i Luka Karanović sa pet golova. U ekipi Hercegovine Nemanja Ivanović dao je šest golova, a jedan manje postigao je Vojislav Čabrilo.

Narednu utakmicu Gradačac će u goste Goraždu, dok će Hercegovina dočekati dobojsku Slogu.