U okviru šestog kola Lige BiH, Borac je kao gost savladao Leotar sa 82:78. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Kosta Kondić sa 21 poenom, a Stefan Kenić ga je pratio sa 19.

Crveno-plavi su tako stigli do četvrtog trijumfa u domaćem šampionatu i još uvijek su neporaženi u sezoni, dok su Trebinjci nakon šest odigranih susreta sada na polovičnom učinku.

Leotar je bio oslabljen neigranjem Stevana Krtinića, dok na drugoj strani nije bilo Diantea Boldvina. Utakmica je bila veoma neizvjesna, a odlučena je u posljednjim minutima, u kojima su se izabranici Dragana Nikolića bolje snašli.

Banjalučani, Triler u Trebinju pripao Borcu, Banjalučani mirniji u završnici

Nikola Đurasović je nakon ukradene lopte zakucao u kontri i tako doveo Leotar do početnog vođstva od 2:0. Radoš Šešlija je na asistenciju Koste Kondića poravnao, a Trebinjci su ušli u nešto bolji ritam i malo kasnije su preko Bože Đurasovića poveli sa 8:4.

Uslijedio je prazan hod i jednih i drugih, a pogotkom za tri ga je prekinuo Stefan Kenić, koji je tako smanjio na 8:7. Isti igrač je nedugo zatim još jednom bio precizan na isti način, ali domaćini su zaustavili nalet protivnika i na prvu pauzu otišli sa +2 (18:16).

Džoš Kaningem i Kondić su preokrenuli na 20:18, ali Božo Đurasović je van linije 6,75m vratio rezultatski plus na stranu izabranika Marka Ičelića. Tandem Kaningem-Kondić je nastavio nositi Banjalučane, koji su poveli sa 26:21, a poslije im se poenima za 28:21 pridružio Aljoša Janković.

Đorđije Ninković, kapiten domaćina, vratio je svoj tim u život sa šest uzastopnih poena, a Božo Đurasović je u kontri nakon ukradene lopte i asistencije Marka Raičevića zakucao uz faul za -3 (32:29). Pogodio je i dodatni penal, ali Kenić je odgovorio novom trojkom, a crveno-plavi su nakon 20 minuta igre imali prednost od +4 (39:35).

Božo Đurasović i Raičević su na uvodu u treći kvartal izjednačili na 39:39, a Kaningem im je odgovorio sa linije slobodnih bacanja. Dejan Šakotić je bio precizan van linije 6,75m, a uspješnu realizaciju su potom izmijenili Šešlija i Nikola Đurasović.

Ni jedni ni drugi se nisu uspijevali odlijepiti u nastavku. Odgovornost kod gostiju je preuzeo Kondić, dok je Ninković postigao izuzetno bitne poene na drugoj strani za 57:57.

Vuk Bošković je ostao sam na ziceru i iskoristio asistenciju Jankovića, te tako postavio rezultat kojim se ušlo u finalnih deset minuta, 59:57 za Borac.

Kao što se moglo i očekivati, četvrta četvrtina je donijela neizvjesnu završnicu. Kapiten Banjalučana, Draško Knežević, pogodio je trojku za 62:58 u korist svog tima, a braća Đurasović su održali svoj tim u životu.

I jedni i drugi su u narednim minutima imali prednost, ali niko se nije odvojio, a Šakotić je na četiri minuta do kraja poravnao na 70:70.

Raičević se 60 sekundi kasnije povrijedio i izašao je iz igre, da bi se poslije vratio, a Knežević i Šešlija su doveli goste do +5 (75:50). Nikola Đurasović je smanjio na 75:73, ali Banjalučani su poslije asistencije Kondića za Šešliju ponovo došli do +5 (78:73). Ipak, potom je na scenu ponovo stupio Božo Đurasović, koji je pogodio trojku uz faul za 78:76.

Nije iskoristio dodatni penal, a Šešlija je na drugoj strani sa niskog posta proigrao Kneževića, koji je utrčao iza leđa čuvara i položio za 80:76. Ni jedni ni drugi nisu iskoristili svoje sljedeće posjede, a Šakotić je zatim nakon ukrštenog koraka iznudio faul i pogodio oba bacanja za 80:78 na 36 sekundi do kraja.

Nikolić je pozvao tajm-aut, nakon kojeg je Kondić promašio, no Kaninhem je uhvatio skok u napadu, a potom se nakon mrtve lopte nastavio posjed tima iz grada na Vrbasu. Đorđe Pažin je fauliran, a potom je hladnokrvno pogodio oba slobodna bacanja i tako postavio konačan ishod susreta, 82:78.

U narednom kolu, Leotar će gostovati protiv Čelika, a Borac na svom parketu dočekuje Bratunac.

LEOTAR – BORAC 78:82 (18:16, 17:23, 22:20, 21:23)

Leotar: Miljenović 0, B. Đurasović 22, Raičević 7 (10 as), Aleksić 0, Tupanjanin 0, Milidragović 0, Ninković 13, Šakotić 21, Jeftić 1, N. Đurasović 14

Borac: Gavrić 0, Kaningem 6, Pažin 3, Knežević 12, Kondić 21, Šešlija 14, Kenić 19, Bošković 2, Janković 2, Reljić 4

Sudije: Bijedić, Nikšić, Kadrić

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu možete pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.