Trinkijeri osvojio prvi trofej sa Bajernom, Zipser bombardovao Albu sa distance

U finalu Kupa Njemačke u košarci, Bajern je savladao Albu rezultatom 85:79 (17:29, 24:10, 24:19, 20:21) i na taj način Andrea Trinkijeri je stigao do prvog trofeja na kormilu minhenskog kluba.

Završnica njemačkog kupa odigrala se u Minhenu, a Bavarci nisu dobro otvorili finale protiv Albe. Gosti iz prijestonice Njemačke su u prvoj četvrtini imali ogromnih 29:14, međutim tada su Paul Zipser i Žan Mark Šiško kreirali seriju 16:2 za svoju ekipu te u potpunosti vratili susret u egal (31:30). Bajern je krajem prvog poluvremena napravio još jednu seriju, ovaj put 9:0 i to pretežnom poenima sa linije slobodnih bacanja, te su na veliki odmor otišli sa vođstvom 41:39.

U nastavku se igralo “koš za koš” sve do završnice treće četvrtine kada Džejlen Rejnolds i Denis Sili sa osam uzastopnih poena donose Bavarcima +8 (61:53). Do samog kraja utakmice, Alba je u jedino u samom finišu spustila razliku na posjed zaostatka (82:79), ali bilo je prekasno da zaprijete domaćima, te je na kraju konačan rezultat glasio 85:79.

Zipser je sa 18 poena bio najbolji pojedinac u pobjedničkom sastavu, dok se kod Albe istakao Džejson Grendžer sa 17.

Ovo je za Bajern treći trofej u nacionalom kupu, a prethodno su slavili 2018. godine kada su takođe u finalu porazili rivala iz Berlina.