Turk Telekom otežao posao Igokei, Riga u baltičkom derbiju pregazila Ritas

U okviru četvrtog kola FIBA Lige šampiona, Turk Telekom je savladao Limož sa 75:70, a Riga je bila ubjedljiva protiv Ritasa i slavila rezultatom 84:60.

Nakon relativno izjednačene prve četvrtine, Limož je zaigrao snažnije u drugoj i riješio je u svoju korist sa 20:14, pa se na veliki odmor otišlo njihovom prednošću od 35:31. Ipak, Turk Telekom je bio konkretniji u drugih 20 minuta, a pogotovo u trećem periodu i uspjeli su upisati novu pobjedu rezultatom 75:70. Najefikasniji u njihovim redovima je bio Nik Džonson sa 18 poena, a identičan učinak je na drugoj strani imao Fil Skrab.

Tim iz Ankare je ovom pobjedom za sada ostao sam na čelu tabele grupe G u kojoj se nalazi i Igokea. Aleksandrovčanima je posao otežan, jer će im za prolazak dalje najvjerovatnije trebati nova pobjeda protiv Hapoela, ili poraz jednim poenom razlike.

Riga je čitavim tokom meča imala veliku prednost u odnosu na Ritas. Nakon 20 minuta igre, bilo je 44:29 za njih, a u trećoj dionici je razlika dodatno porasla, da bi u finalnom kvartalu malo popustili i konačan rezultat je glasio 84:60. Najefikasniji u timu iz glavnog grada Letonije je bio Kajl Olmen sa 23, a kod Ritasa se istakao Martinas Ečodas sa 17 poena.

Nižnji Novgorod je na svom terenu savladao Lublin sa 78:65. Najefikasniji kod pobjednika je bio Kejsi Šepard sa 22 poena, a na drugoj strani je Martinš Laksa imao 16.

Bilbao je bio izuzetno ubjedljiv protiv Fortituda i slavio je sa 82:54. Kod Baskijaca, istakao se Džejlon Braun sa 17, a kod tima iz Bolonje je prednjačio Leonardo Tote sa 14 poena.

Bamberg je u gostima pobijedio Karšijaku sa 76:70. U redovima njemačkog predstavnika, najefikasniji je bio Dejvid Kreviš sa 14, a Amat Embaje je na drugoj strani imao 19 poena.