REUTERS/Alberto Lingria

Prva utakmica Evropskog prvenstva odigraće se večeras od 21h, a selektori Turske i Italije odlučili su za početne postave.

Roberto Manćini za večerašnji duel s Turskom odlučio se za sljedeću postavu: Đanluiđi Donaruma – Alesandro Florenci, Leonardo Bonući, Đorđo Kjelini, Leonardo Spinacola – Nikolo Barela, Žoržinjo, Manuel Lokateli – Domeniko Berardi, Ćiro Imobile, Lorenco Insinje.

Turski selektor Šenol Guneš odabrao je sljedećih 11 igrača: Ugurčan Čakir – Zeki Čelik, Merih Demiral, Čaglar Sojundžu, Umut Meras – Okaj Jokuslu, Kenan Karaman, Ozan Tufan, Jusuf Jaziči, Hakan Čalhanogu – Burak Jilmaz.

Uživo:

90+3′ KRAJ. Italija je pobijedila rezultatom 3:0.

90′ Sada je požutio i Halil Dervašoglu. Igraće se tri minute sudijske nadoknade.

88′ Zbog neopreznog starta nad Federikom Bernardeskijem Čaglar Sojundžu postaje prvi igrač s žutim kartonom na utakmici.

81′ Dvostruka izmjena u ekipi Italije: Insinje i Imobile su napustili teren, a svoja mjesta prepustili Federiku Kjezi i Andrei Belotiju

79′ GOOOOL. Insinje je dobio loptu na lijevoj strani šesnaesterca i sebi svojstveno pogodio dalji ugao gola.

75′ Hakan Čalhanoglu ubacio je loptu iz sredine, a glavom je Donarumu pokušao prevariti Ajhan. Golman Italije se, međutim, nije dao omesti.

73′ Lokateli napušta teren, a novi igrač u timu Italije je Brajan Kristante.

66′ GOOOOL. Čakir je odbio udarac Spinacole, ali samo do noge Imobilea koji je posprema u mrežu za 2:0.

64′ Dvostruka izmjena u ekipi Turske. Ozan Tufan je napustio teren, a priliku je dobio Kan Ajhan. Na terenu je sada i Irfan Kahveči koji je zamijenio Jokušlua.

59′ Berardi je pokušao unutar šesnaesterca. Šutirao je snažno, ali previsoko.

58′ Lokateli je pokušao s vrha šesnaesterca. Gađao je donji desni ugao, a to je Čakir odbio u korner.

53′ GOOOOL. Berardi je prošao po desnoj strani i potom uputio oštru povratnu loptu koju prsima u sopstvenu mrežu skreće Merih Demiral.

51′ Underova brzina iskorištena je nakon prebacivanja lopte na protivničku polovinu. Mladi napadač pobjegao je Bonućiju i uputio prvi udarac ka golu Donarume koji je to uspio zaustaviti.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Roberto Manćini je na teren poslao Đovanija Di Lorenca umjesto Alesandra Florencija, a promjenu je napravio i Šenol Guneš koji je priliku dao Čengizu Underu, računajući da će njegova brzina biti od veće koristi u odnosu na onu koju posjeduje Jusuf Jaziči

45′ Zavšreno je prvo poluvrijeme. Italija je bila dosta dominantnija, a 45 minuta proteklo je bez golova.

43′ Nakon još jednog dugog posjeda Insinje je dodao Imobileu koji je ponovo šutirao iz okreta. Poput prethodnih pokušaja lopta koja je išla u okvir gola išla je ravnu u ruke Čakira.

39′ Novi dalekometni pokušaj Italijani su imali preko Berardija. Šutirao je napadač Sasuola s desne strane terena, udaljen oko 20 metara od gola, međutim još jedan put okvir gola nije pogođen.

37′ Insinje se ponovo izborio za višak prostora, te uputio udarac s vrha šesnaesterca. Ovaj put pogođen je okvir gola, ali i dobro postavljeni Čakir.

35′ Drugi prelazak Turaka na protivničku polovinu ponovo se desio nakon duge lopte ka Jilmazu, ali je njegov ubačaj ponovo bio neprecizan, presjekao ga je Đanluiđi Donaruma

33′ Domeniko Berardi uvukao se iza leđa turske odbrane, pa nakon što je primio loptu ubacio loptu na glavu Imobilea koji loptu ponovo prosljeđuje van okvira gola.

29′ Nakon dugog posjeda Nikolo Barela se dobro pozicinirao i ostao sam na 20 metara udaljenosti od gola. Tu je stiglo dodavanje Insinjea, nakon čega je Interov vezni fudbaler snažno šutirao, ali poput njegovih saigrača prethodno tome i ovaj je pokušaj bio nedovoljno precizan.

22′ Đorđo Kjelini opasno je šutirao glavom nakon Insinjeovog ubačaja iz kornera. Odličnom paradom Ugurčan Čakir prebacio je loptu preko prečke.

21′ Italijani ovaj put još žustrije protestuju u traženju najstrože kazne. Imobile je primio loptu na 30 metara od gola, a potom se okrenuo s loptom i uputio snažan udarac koji objema rukama zaustavlja Čaglar Sojundžu, ali ono što su tražili “Azuri” ponovo nisu dobili.

20′ Sa skoro 30 metara snažno je šutirao Leonardo Bonući, a lopta je prošla par metara od lijeve stative gola.

18′ Lorenco Insinje primio je loptu u lijevom dijelu šesnaesterca i u sebi karakterističnom stilu pokušao pogoditi dalji ugao gola što mu ovaj put nije pošlo za nogom, te je lopta prošla pored desne stative.

17′ Italijani su tražili penal nakon što je centaršut Leonarda Spinacole zaustavio Zeki Čelik, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

14′ Manuel Lokateli je pokušao šutirati izvan šesnaesterca, ali je to izblokirao nisko postavljeni Okaj Jokušlu

12′ Dugom loptom prema Buraku Jilmazu Turci su uspjeli doći pred gol Italije, ali je napadač Lila uputio nedovoljno precizan centaršut prema saigračima koji su se pridružili napadu.

10′ Italijani drže posjed i visoko pritišću posljednju liniju Turske kada ga izgube. Turci i dalje nisu prenijeli loptu na protivničku polovinu.

3′ Nakon duge lopte iz posljednje linije Domeniko Berardi je jedva stigao loptu prije nego što je napustila granice igrališta i potom odigrao povratni pas za Ćiru Imobilea koji je iz neposredne blizine iz pomalo otežane situacije promašio okvir gola.

1′ Počela je utakmica na “Olimpiku”