Rukometašice Norveške pobjedom nad Danskom u finalu Evropskog prvenstva u Ljubljani od 27:25 stigle su do devetog zlata.

Rukometašice Danske ušle u finale prvenstva Evrope prvi put od 2004. godine, a zlato su osvojile dvije godine ranije, dok je s druge strane Norveška aktuelni šampion. Dankinje su sjajno otvorile meč i povele su sa 7:3, pa je Norveška prišla na 11:9. Igralo se zatim gol za gol i na poluvremenu je bilo 15:12 za Dansku.

Sredinom drugog poluvremena Danska je imala vođstvo do 22:18, da bi se tada razbranila veteranka Katrin Lunde i dala je jak implus svojim saigračicama da se vrate u igru. Ubrzo je Norveška izjednačila na 23:23 i zahvaljujući svom iskustvu igranje ovakvih utakmica je došla do pobjede od 27:25. Ovom pobjedom su osigurale plasman na predstojeće Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Najefikasnija na meču bila je Nora Mork sa osam golova, na drugoj strani Luis Burgard je imala šest golova. Treće mjesto je pripalo selekciji Crne Gore koja je u duelu za bronzu savladala Francusku sa 27:25.