Uniks na svom parketu veoma ubjedljiv protiv Milana

U okviru desetog kola Evrolige, Uniks je kod kuće savladao Milano sa 97:71. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Ajzea Kenan sa 22, a pratio ga je Ou Džej Mejo sa 20 postignutih poena.

Nakon deset odigranih susreta, ekipa iz Kazanja je sada na polovičnom učinku, a tim iz “Grada mode” je zabilježio svoj drugi poraz.

Samo prva četvrtina je bila neizvjesna, a Uniks se razgoropadio od druge i veoma lagano riješio ovaj susret u svoju korist.

Prva dionica je bila dosta izjednačena. Šavon Šilds ju je otvorio poenima za goste, a sa linije slobodnih bacanja je na 2:2 izjednačio Lorenco Braun. Šilds je potom postigao i trojku, a njegov tim je nastavio u nešto boljem ritmu i nešto kasnije poveo sa 11:6.

Ipak, momentum je nedugo zatim prešao na stranu Uniksa, koji je stigao do poravnanja i preokreta, pa se na prvu pauzu otišlo sa 19:17 u njihovu korist.

Drugi kvartal je u potpunosti pripao ruskom predstavniku, koji je na krilima raspoloženog Ou Džej Meja otišao na +11 (30:19). Ajzea Kenan je nastavio gdje je Mejo stao i nakon 20 minuta igre je na semaforu stajalo 44:33 za Uniks.

Treće četvrtina nije donijela nikakve promjene. Domaćini su konstantno povećavali prednost, koja je na isteku perioda iznosila +22 (71:49), dok je finalni kvartal bio samo formalnost i konačan rezultat je glasio 97:71 u korist sastava iz Kazanja.