Košarkaši Uniksa su savladali Baskoniju u okviru šestog kola Evrolige rezultatom 83:69. Najefikasniji kod pobjednika bili su Džon Braun i Andrej Voroncevič sa po 14 poena, dok je kod Baskonije Vejd Boldvin ubacio 23.

Furiozni su bili domaći košarkaši Uniksa od samog početka meča. Počeli su poenima Marija Hezonje i Džona Brauna, a na tri minuta do kraja prve dionice su imali +11 (17:6) zahvaljujući najviše Džerelu Brentliju koji je sjajno počeo meč sa sedam postignutih poena.

Do kraja prve četvrtine gosti iz Baskonije su uspjeli ublažiti prednost, pa je rezultat glasio 24:17 za Uniks.

Druga četvrtina je bila noćna mora za gostujuće košarkaše. Oni su tek na nešto više od tri minuta do kraja postigli prve poene preko Vejda Boldvina, a do odlaska na veliku pauzu su postigli ukupno šest poena, dok su domaći stigli do 24, pa je rezultat glasio visokih 48:23 u korist domaćeg tima.

Nakon pauze na poluvremenu, košarkaši Baskonije su zaigrali u nešto boljem ritmu. Najraspoloženiji je bio Boldvin sa devet ubačenih poena u trećem kvartalu, a upravo je on bio i najbolji igrač Baskonije tokom čitavog meča.

Treća dionica je pripala gostujućem timu, ali su pred posljednju četvrtinu imali zaostatak od 22 poena (66:44).

Do kraja meča nije bilo pretjeranog uzbuđenja, košarkaši Uniksa su lagano priveli meč kraju i naposlijetku slavili rezultatom 83:69, te na taj način prekinuli niz od tri uzastopne pobjede Baskonije.

U narednom sedmom kolu Uniks će dočekati Real Madrid, dok će Baskonija na gostujućem parketu odmjeriti snage sa Zenitom iz Sankt Peterburga.

UNIKS – BASKONIJA 83:69 (24:17, 24:6, 18:21, 17:25)

Uniks: Spicu 5, Dž. Braun 14, Kenan 9, L. Braun 6, Brentli 11, Hezonja 8, Klimenko 0, Uzinski 6, Džekiri 6, Majo 4, Voroncevič 14, Komolov 0

Baskonija: Boldvin 23, Barera 0, Sedekerskis 11, Marinković 3, Grendžer 8, Fontekio 4, Enoh 0, Kostelo 18, Nkoko 0, Kuruc 2