Uniks trijumfom nad Kubanjom poništio brutalnu partiju bivšeg igrača Partizana

U prvoj utakmici četvrtfinala ovogodišnjeg izdanja Evrokupa okršaj ruskih timova Uniksa i Lokomotive Kubanj pripao je domaćem sastavu rezultatom 94:88 (18:25, 33:17, 17:20, 26:26).

Uvodni period igre pripao je košarkašima Kubanja, ponajviše zahvaljujući jako dobrom procentu šuta za tri poena i američkom plejmejkeru Najdželu Vilijamsu Gosu koji je već poslije deset minuta igre pored svog imena imao devet poena i tri uspješna dodavanja.

Ono što je bilo najjače oružje gostujućeg tima u prvoj četvrtini u drugom kvartalu prešlo je na stranu Uniksa. Džamar Smit i Ajzea Kanan pokazali su svoj raskošni ofanzivni potencijal, pa su iz napada u napad zatrpavali koš rivala o čemu svjedoči 33 poena domaćeg sastava u ovom dijelu igre.

Uniks je preuzeo vođstvo na svoju stranu, a nevjerovatno samopouzdanje sa kojim su odigrali drugo poluvrijeme ne dopustivši protivniku da povede u preostalom dijelu meča dovoljno govori o zbivanjima na parketu. Nakon isteka regularnih 40 minuta igre semafor je pokazivao 94:88 što je bio ukupno 14. trijumf u posljednjih 15 izazova za košarkaše Uniksa.

Najbolji pojedinac u redovima pobjedničkog tima bio je Ajzea Kanan sa 18 poena i pet asistencija, poen manje ubacio je Džamar Smit, dok je do 16 ovaj put “brojao” Džon Holand

Na ovaj način u vodu je pala impresivna partija bivšeg igrača beogradskog Partizana, Najdžela Vilijamsa Gosa koji je u stilu NBA velikana popunjavao sve statističke kolone ubacivši 31 poen (10 od 16 iz igre), čemu je pridodao šest uspješnih dodavanja i dvije “krađe”.

Drugi susret na program je već u četvrtak, a domaćin će ovaj put biti Lokomotiva Kubanj u pokušaju da izuzetno zanimljivu četvrtfinalnu seriju uvede u “majstoricu”.