Košarkaši Valensije savladali su Real Madrid u drugom meču polufinalne serije Endesa lige sa 85:67 (24:18, 20:11, 20:19, 21:19).

Valensija je fenomenalno otvorila meč i povela sa 10:3, da bi Madriđani smanjili na 14:11. Ipak domaći tim se opet odvojio i nakon deset minuta vodio sa 24:18. Čim se krenulo u drugu četvrtinu otišli su na +11 (29:18) i imali su apsolutnu kontrolu nad utakmicom. Madriđani su uspjeli da smanje na 31:24, ali do kraja poluvremena Valensija postiže 13 poena, a prima pet i vodi sa 44:29.

Poveli su domaćini i sa +19 (50:31), no tada je Real Madrid napravio seriju 9:2 (52:40). Ipak završnica tog perioda pripada Valensiji koja u posljednjih deset minuta ulazi sa +16 (64:48). Prosto gostima nisu ostavili ni promil nade da mogu doći do preokreta, a sve dileme su bile riješene kada su poveli sa 71:50. Na kraju je završilo sa 85:67 i u majstorici u Madridu za dva dana će biti poznato ko ide u finale.

Najefikasniji na meču bio je Lui Laberi sa 18 poena, Majk Tobi je imao 13, Klemen Prepelič 11, a kod Madriđana Džejsi Kerol 13 poena.