Vaterpolo senzacija u Tokiju: Australija potopila Hrvatsku

Vaterpolo reprezentacija Australije napravila je veliko iznenađenje na Olimpijskim igrama u Tokiju pošto je u okviru grupe B savladala Hrvatsku sa 11:8.

Australija je nakon primljenog gola na startu utakmice napravila seriju od 3:0 i stigla do prednosti 3:1. Ipak, golovima Lorena Fatovića i Paula ObradovićaBarakude” su uspjele da poravnaju rezultat.

Australija u drugoj četvrtini opet postiže dva gola i ide na 5:3 što je bio rezultat prvog poluvremena. Na startu drugog dijela pogodio je Ričard Kempbel, a ubrzo i Pat što je stavilo Hrvatsku u jako nezgodnu poziciju.

Fatović sa jednim i Maro Joković sa dva gola potpuno su vratili Hrvatsku u igru. Međutim, nova serija Australije značila je kraj svih nada za Hrvatsku, a konačan rezultat 11:8 svakako je nešto što niko nije očekivao.

U reprezentaciji Hrvatske Maro Joković postigao je 3 gola, a 11 odbrana imao je Marko Bijač, dok se kod Australijanaca istakao Ričard Kempbel sa 3 postignuta pogotka.

Hrvatska je izgubila jako važne bodove, a težina poraza izgleda još veća kad se uzme u obzir da im u grupi B još predstoje dueli sa Srbijom, Crnom Gorom i Španijom.

Narednu utakmicu Hrvatska igra u četvrtak protiv Crne Gore.