Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Monaku od domaće ekipe sa 70:62 u šestom kolu Evrolige, a najefikasniji na meču bio je Alfa Dialo sa 19 poena.

U još jednom meču sa malo poena, Crvenu zvezdu je pobijede koštao loš šut, posebno za tri poena koji je na kraju iznosio 3/21 i očigledno je da je pored i jake odbrane, za pobjedu potreban dosta bolji napad.

Meč je trojkom otvorio Danilo Anđušić za 5:2, no Nikola Kalinić je preokrenuo na 8:7. Od rezultata 10:10 krenula serija domaćih igrača od 8:0 (18:10), a onda je trojkom Jakuba Outare Monako nakon prve četvrtine vodio sa 21:12.

Donta Hol je na startu druge četvrtine pogodio za 23:12, da bi Ognjen Dobrić vratio na -9 (26:17). Ipak Hol opet pogađa za 29:17, no Nejt Volters i Ostin Holins prave seriju gostiju za 29:27. Kasnije je Dobrić primakao Crvenu zvezdu na 31:30, ali se Monako opet odvojio na 35:30.

Volters je držao goste u životu (37:34), a nakon prvih 20 minuta rezultat je bio 41:36. Na početku drugog poluvremena Crvena zvezda je fantastično krenula i Kalinić je trojkom izjednačio na 41:41, a onda su on i Volters donijeli prednost timu Dejana Radonjića od 45:41.

Anđušić je kasnije izjednačio na 47:47, te je Branko Lazić na sjajnu asistenciju Alekse Uskokovića pogodio trojku za 52:47. Uzvratio je Majk Džejms sa velike udaljenosti i izjednačio na 52:52, da bi Anđušić iz kontre poentirao za kraj četvrtine 56:53.

Monako je poveo sa 60:55, a Volters i Dobrić su tada promašili velike zicere, ipak Majk Cirbes je smanjio na 60:57. Kada je Kalinić primakao goste na 60:59, Džejms je pogodio trojku za 63:59. U tim trenucima postizalo se veoma malo poena, a Monako je sa linije penala poveo sa 65:59, a Volters je uspio da smanji na 65:62. Sa linije slobodnih bacanja Monako je otišao na 68:62 i na kraju je završilo sa 70:62.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Milanu, a Monako dočekuje CSKA.