Venecija nanijela prvi poraz Budućnosti u Evrokupu, Vot dominirao

U okviru četvrtog kola grupne faze Evrokupa, košarkaši Budućnosti su na gostujućem parketu izgubili od Venecije rezultatom 72:67. Najefikasniji kod pobjednika bio je Mičel Vot sa 25 poena, dok se s druge strane istakao Di Džej Sili sa 18 poena.

Domaći tim je mnogo bolje otvorio meč, postigli su sedam vezanih poena na samom startu utakmice poenima Mičela Vota i Mišela Vitalija, a ubrzo nakon toga je uslijedila i serija košarkaša Budućnosti od isto toliko vezanih poena čime su prišli na -1.

Do kraja prve dionice je Budućnost i preokrenula rezultat, te poenima Di Džeja Silija sa linije slobodnih bacanja došli do +1 (19:18).

Odlično su Podgoričani igrali i u drugoj četvrtini, te došli do +7 poenima Zorana Nikolića, koji je uz Silija bio najraspoloženiji pojedinac u dotadašnjem dijelu meča.

U drugom poluvremenu su košarkaši Venecije u potpunosti istopili prednost gostujuće ekipe, a pred odlučujuću četvrtinu su imali svega jedan poen zaostatka.

Iako se činilo kao da bi mogli ući u veoma neizvjesnu završnicu meča gdje će odlučivati šutevi u posljednjim sekundama, košarkaši Venecije su se pobrinuli da se tako nešto ne desi.

Vots je odigrao odličnu utakmicu, a u samoj završnici je postigao nekoliko veoma bitnih poena, koji su odvojili njegov tim rezultatski, te su do kraja domaći košarkaši slavili rezultatom 72:67.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Atić je odigrao solidnu partiju za Budućnost. On je meč završio sa 12 poena, a uz to je dodao i dva skoka, te dvije asistencije.

Ovo je za košarkaše koje vodi Aleksandar Džikić prvi poraz ove sezone, dok Venecija nakon četiri odigrana kola ima dvije pobjede uz isto toliko poraza.

Naredni meč Venecija igra protiv Virtusa u gostima, dok će Budućnost na domaćem terenu dočekati Cedevita Olimpiju.

U drugom meču Evrokupa koji se igrao večeras, Metropolitan je na domaćem parketu bio siguran protiv Trenta sa rezultatom 93:80. Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi je bio Vil Kamings sa 17 poena, dok se kod gostiju istakao Kameron Rejnolds sa isto toliko postignutih poena.

Naredni meč Metropolitan igra protiv Hamburga u gostima, dok će košarkaši Trenta dočakati ekipu Slask Vroclava.

VENECIJA – BUDUĆNOST 72:67 (18:19, 15:21, 18:12, 21:15)

Venecija: Stoun 4, Tonut 10, Daj 6, Senders 11, Filip 4, Ehodas 0, Macola 0, Bruks 8, Karela 1, Vitali 3, Vot 25

Budućnost: Kobs 12, Atić 12, Micov 0, Barović 0, Sili 18, Nikolić 6, Jagodić-Kuridža 9, Drobnjak 0, Vajli 6, Popović 4, Rid 0