Venecija savladala Burg, Lietkabelis bolji od Slaska

U okviru prvog kola Evrokupa Venecija je na gostujućem parketu savladala ekipu Burga rezultatom 73:62, dok je Slask na domaćem terenu poražen od Lietkabelisa sa 70:59.

Košarkaši Burga su vodili samo na otvaranju meča rezultatom 4:0, a nakon toga Venecija uspostavlja potpunu kontrolu nad mečom. Do kraja prve četvrtine su imali +4 (18:14), da bi do poluvremena udvostručili prednost (34:26).

U trećem i četvrtom kvartalu košarkaši Venecije nisu dali protivnicima da ih iznenade i da pokušaju da stignu razliku. U jednom momentu su imali i +16, a na kraju su slavili rezultatom 73:62 (.

Kod pobjedničke ekipe se istakao Stefano Tonut sa 14 postignutih poena, dok je kod ekipi Burge Rašid Sulajmon postigao skromnih 11 poena.

U narednom kolu Burg će igrati protiv Cedevita Olimpije u gostima, dok će Venecija dočekati Bursaspor koji je večeras ubjedljivo poražen od Virtusa

Na sličan način su i košarkaši Slaska pobijedili Lietkabelis na domaćem terenu. Imali su prednost tokom čitavog meča. Ekipa Lietkabelisa se u par navrata pokušala vratiti u igru, ali su domaći znali kako ”osujetiti” pokušaje domaćih.

Početkom posljednjeg kvartala su bili na -3, ali su opet domaći ”dali gas” te završili utakmicu u svoju korist rezultatom 70:59. Najefikasniji kod domaćih je bio Kiril Langevil sa 19 poena, dok je kod gostiju Panajotis Kalaicakis postigao 12 poena.

U narednom kolu Slask će igrati protiv Metropolitana, dok će Lietkabelis igrati protiv Lokomotive Kubanj.