Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Košarkaši Unikahe su na domaćem terenu savladali Breogan rezultatom 72:64 u okviru petog kola španske Lige Endese.

Ekipa Breogana je bolje otvorila meč, a na kraju prve četvrtine su imali prednost od sedam poena razlike (20:13), pa su tu prednost održavali do kraja prvog poluvremena.

Nakon toga je uslijedio pad u igri gostiju, pa je Unikaha uspjela da do kraja treće četvrtine okrene rezultat u svoju korist i dođe do prednosti od dva poena razlike (51:49).

Još jačim tempom je Unikaha nastavila u posljednjoj četvrtini, te su u jednom momentu imali prednost 10 poena razlike. Na kraju su uspjeli da ostvare pobjedu rezultatom 72:64.

Najefikasniji igrač Unikahe je bio Noris Kol koji je ubacio 26 poena, dok je kod gostiju najefikasniji bio Rasid Mahalbašić sa ubačenih 21 poenom.

Istakao se i Džanan Musa koji je odigrao veoma dobru partiju. On je za 28 odigranih minuta ubacio 12 poena, a na to je dodao još pet skokova i jednu asistenciju. Njemu je to četvrti put u pet odigranih kola da postigne 10 ili više poena.

U narednom kolu, Unikaha će igrati na gostovanju protiv Manrese, dok će ekipa Breogana dočekati Real Madrid na domaćem terenu.