Vesprem pregazio Vardar, gol za TV špice obilježio susret (VIDEO)

Na današnjem programu EHF Lige šampiona dan su otvorili fantastičnom partijom rukometaši Vesprema koji su ubjedljivo porazili Vardar 41:27, dok je drugi susret između Motora i Bresta odigran u istom terminu pripao ukrajinskom predstavniku rezultatom 32:30.

Kada je u pitanju duel Vardara i Vesprema stvari su bile poprilično jasne već poslije prvog poluvremena kada je uslijedio veliki odmor pri rezultatu 21:11 u korist gostujućeg sastava.

Drugi period igre nastavljen je u istom ritmu, a činjenica da makedonski predstavnik nije vodio niti u jednom trenutku ovog susreta dovoljno govori o prikazanoj partiji, pa na kraju 41:27 i ogromnih “+14” pred drugu utakmicu uošte ne treba da čudi.

Osim ubjedljivog trijumfa meč je obilježio fantastičan pogodak brazilskog reprezentativac Rožerija Moraisa koji je postigao gol za televizijske špice na način kakav se rijetko viđa u svijetu rukometa.

U pobjedničkom sastavu najviše golova postigao je Gašper Marguč, ukupno šest, dok je srpski rukometaš Petar Nenadić mrežu rivala zatresao tri puta. Najbolji pojedinac Vardara bio je sjajni Ivan Čupić sa čak devet golova, ali to nije spasilo njegov sastav ubjedljivog poraza.

U drugom susretu koji je odigran u istom terminu viđena je mnogo zanimljivija utakmica, a sjajaj obračun ukrajinskog Motora protiv Bresta iz Bjelorusije pripao je domaćem sastavu 32:30, što i nije neka prednost pred uzvratni susret.

Bjelorusi su vodili samo dva puta i to na samom početku meča, ali nakon što su rukometaši Motora upalili “motore” i preuzeli vođstvo, na poluvremenu je bilo 15:12.

Isti ritam viđen je i u drugom poluvremenu, prednost domaćih dostigla je najviših četiri gola “viška” početkom drugog dijela igre, a na kraju je pun plijen zasluženo pripao domaćima.

Maksim Baranu bio je prvo ime susreta sa 10 golova u mreži rivala, ali na njegovu žalost Brest je poražen, dok je u redovima pobjednika bolji od ostalih bio Litvanac Aidenas Malašinskas koji je “brojao” do sedam.