U okviru četvrtog kola Evrolige Barselona je u gostima nakon produžetka pobijedila ekipu Monaka 85:81. Najefikasniji kod gostiju bio je Brendon Dejvis sa 27 poena, dok se kod domaćih istakao Majk Džejm sa 16.

Monako je bolje otvorio meč kada su poveli 7:2 najviše zahvaljujući poenima Jakuba Outare koji je prvo postigao trojku, a zatim iz ofanzivnog skoka stigao do poena.

Barselona se probudila nakon toga, te stigla na samo jedan poen zaostatka nakon poena Nikole Mirotića (13:12). Zatim na nešto više od četiri minuta do kraja prve dionice slijedi velika serija od devet poena Monaka u kojoj nisu dozvolili niti jedan poen igračima Barselone, pa se na pauzu otišlo rezultatom 22:12.

Barselona, (VIDEO) Barselona još jednom slavila nakon produžetka, ovoga puta pao Monako

Početkom druge četvrtine Nik Kalates trojkom vraća nadu Barseloni da se mogu vratiti u igru, a na to je i Pjer Oriola dodao dva poena, pa su gosti došli na -5.

U nastavku je uslijedila izjednačena igra, dok je Barselona krajem četvrtine došla na samo -1 poenima Mirotića, da bi Majk Džejms postigao trojku za Monako, te postavio konačnih 35:31 na poluvremenu.

Barselona je uspjela da stigne zaostatak Monaka u trećem kvartalu, te su na kraju u posljednju četvrtinu otišli sa prednošću 56:54 zahvaljujući poenima Brendona Dejvisa u posljednjoj sekundi. Zanimljivo je bilo i zakucavanje Donte Hola na tri minuta prije završetka treće četvrtine.

U posljednjoj četvrtini se igralo koš za koš, pa smo gledali veoma neizvjesnu završnicu. Prvo je Leo Vesterman pogodio slobodno bacanje na 12 sekundi do kraja za prednost domaćih 75:73.

Nakon toga je Kori Higins poveo napad Barselone i na dvije sekunde do kraja pokušao pogoditi za dva poena, ali ga je izblokirao Hol. Međutim, sve je to odlično ispratio Dejvis koji je uspio da pogodi i odvede Barselonu u produžetak.

Barselona je u nastavku odigrala bolje i još jednu utakmicu dobila na produžetak 85:81, nakon što su i u prošlom kolu na isti način pobijedili Olimpijakos zahvaljujući poenima Pjera Oriole

U narednom kolu Monako će u gostima igrati protiv Baskonije, dok će Barselona na domaćem parketu dočekati Zenit.

MONAKO – BARSELONA 81:85 (22:12, 13:19, 19:25, 21:19, 6:10)

Monako: Li 5, Vesterman 10, Tomas 15, Dialo 4, Bucijel 4, Motijejunas 6, Outara 7, Faje 2, Grej 4, Anđušić 0, Hol 8, Džejms 16

Barselona: Dejvis 25, Smits 3, Hejs-Dejvis 5, Oriola 2, Laprovitola 12, Higins 6, Kjurik 2, Jokubaitis 2, Mirotić 14, Kalates 12