Košarkaši Barselona su na svom parketu savladali ekipu Efesa u okviru 21. kola Evrolige rezultatom 82:77. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi je bio Rokaj Jokubaitis sa 16 poena, dok se kod protivnika istakao Vasilije Micić sa dva poena više.

Na taj način su izabranici Šarunasa Jasikevičijusa prekinuli niz od dva uzastopna poraza i došli do svoje 16. pobjede u Evroligi, te se nalaze na prvoj poziciji. Efesu je ovo bio 10. poraz i nalaze se na osmom mjestu.

Krunoslav Simon je otvorio ovaj meč poenima za Efes, dok je s druge strane odgovorio Kori Higins. U nastavku se igrao poen za poen, a onda je uslijedila i prva trojka na meču koju je postigao Nikola Mirotić za 7:4, da bi ubrzo nakon toga postigao još jednu trojku, te je Barselona povela sa 14:9.

U narednom napadu je on ponovo bio strijelac za svoj tima, te uz dodatno slobodno bacanje svom timu donio +8 (17:9), ali su i gosti u finišu odgovorili preko Brajanta Danstona i Šejna Larkina, te se na pauzu otišlo rezultatom 19:17 za Barselonu.

Turski tim je u drugoj četvrtini pružio nešto bolju igru od domaćeg tima, a nakon dva minuta igre su preko Vasilija Micića i Danstona došlii do vođstva (21:20), da bi sredinom drugog kvartala poenima upravo raspoloženog Danstona, te uz pomoć Larkina Efes otišao na +6 (32:26).

Do kraja prvog poluvremena je Barselona preko Rokasa Jokubaitisa uspjela doći do izjednačenja (38:38), a u narednom periodu je Mirotić ponovo dobio prednost svom timu, da bi u trojkom Larkina Efes na poluvrijeme otišao sa prednošću od 41:38.

Početkom trećeg kvaratala vidjeli smo bizarnu situaciju sa trenerom gostiju Erginom Atamanom. Naime, nakon jednog faula koji je načinio Danston pri rezultatu 49:43 za Barselonu, Ataman je potpuno poludio i dobio je dvije tehničke greške, te je isključen sa utakmice, o čemu možete čitati OVDJE.

Prvo se pravio da mu nije bila jasna sudijska odluka, a onda se uputio ka tunelu. U trenucima kada se približio tunelu, Ataman je podigao obje ruke u zrak i glasno uzvikivao “Ja sam osvojio Evroligu”, aludirajući navijačima Barselone na pobjedu Efesa u prošlosezonskom evroligaškom finalu protiv Katalonaca.

Nakon što se situacija smirila, Barselona je nakon poena Kajla Kjurika sa linije slobodnih bacanja otišla na +8, a do kraja trećeg kvartala su uspjeli zadržati prednost, te su pred odlučujući kvartal otišli rezultatom 61:56.

Gledali smo pravu dramu u završnici utakmice. Na tri i po minuta do kraja je Šejn Larkin postigao trojku za Efes, čime su u potpunosti istopili prednost domaćeg tima. Ali, Barselona je u nastavku odgovorila preko Jokubaitisa, Dejvisa Brendona i Mirotića ponovo ”skočili” na +8 (80:72).

S druge strane su u nastavku odgovorili Danston i Micić za -3 (80:77), a na 20 sekundi do kraja Jokubaitis je postigao dvojku za Barselonu za 82:77, što se ispostavilo kao dovoljno za pobjedu, pošto gosti u nastavku nisu iskoristili napad.

U narednom kolu Evrolige, Barselona igra protiv Uniksa u gostima, dok će Efes na svom parketu dočekati ekipu Panatinaikosa.

BARSELONA – EFES 82:77 (19:17, 21:24, 21:15, 21:21)

Barselona: Dejvis 7, Eksum 1, Sanli 13, Martinez 2, Smits 0, Hejs-Dejvis 4, Laprovitola 5, Higins 9, Kjurik 8, Jokubaitis 16, Mirotić 15, Nađi 2

Efes: Larkin 17, Baboa 2, Singlton 6, Brajant 0, Morman 6, Plajs 2, Micić 18, Anderson 2, Petrušev 0, Danston 12, Simon 12